Radosław Opas
Radosław Opas| 

Badania pokazują: Chcesz odstraszyć komary? Włącz muzykę tego wykonawcy

37

Najnowsze badania opublikowane na portalu Narodowego Instytutu Zdrowia Stanów Zjednoczonych pokazują, że głośne słuchanie dubstepu, czyli rodzaju muzyki elektronicznej, może być skutecznym sposobem na odstraszenie komarów.

Badania pokazują: Chcesz odstraszyć komary? Włącz muzykę tego wykonawcy
(iStock.com)

Zachowanie komarów jest zależne od dźwięków. Przyczyną są wibracje o niskiej częstotliwości. Takimi charakteryzuje się typ muzyki prezentowanej przez Skrillexa, amerykańskiego DJ’a i producenta muzycznego. Eksperyment przeprowadzono przy jego znanym utworze „Scary Monsters and i Nice Sprites”.

Naukowcy stworzyli dwa środowiska badawcze. W jednym z nich były one całkowicie odizolowane od jakichkolwiek dźwięków, natomiast w drugim została włączona muzyka elektroniczna - czytamy w notatce udostępnionej w sieci przez zespół badawczy w drugiej połowie marca 2019 roku.

Wyniki mogą zaskakiwać. Obserwacje komarów pokazały, że w pomieszczeniu w którym były one narażone na dźwięki, wykazywały zupełnie inne reakcje na otoczenie. Fale dźwiękowe zakłócały ich wzajemną komunikacje. Aktywność układu krążenia ulegała zmniejszeniu, tak jak i chęć atakowania ludzi. Obniżony był też poziom ich aktywność seksualnej.

Badania mają pomóc ludziom. Jak twierdzą naukowcy, dzięki wynikom eksperymentu, w przyszłości będzie można skuteczniej walczyć z chorobami przenoszonymi przez komary tj. żółtą febrą czy malarią.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: 6 domowych sposobów na ukąszenia komarów

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić