o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Beatyfikacja 19 męczenników w Oranie

78
Podziel się

W sobotę w Algierii kardynał Angelo Becciu ogłosił błogosławionymi 19 męczenników, którzy w połowie lat 90. zostali zamordowani za wiarę przez terrorystów islamskich.

Beatyfikacja 19 męczenników w Oranie
(PAP/EPA)
bEShtEdh

Uroczystości odbyły się w sanktuarium Matki Bożej z Santa Cruz w Oranie. To pierwsi błogosławieni męczennicy, którzy są ofiarami muzułmańskich terrorystów. To również pierwszy taki obrzęd zarówno w Algerii jak i w Afryce Północnej.

Beatyfikowany został m.in. biskup Oranu Pierre Claverie. Kapłan zginął 1 sierpnia 1996 r. w zamachu bombowym. Błogosławiono również siedmiu mnichów, których Zbrojna Grupa Islamska porwała z klasztoru trapistów w Tibhirine, a później odcięła im głowy. Zakonnikom poświęcono głośny film Xaviera Beauvoisa pt. "Ludzie Boga”.

W uroczystości wzięło udział wielu muzułmanów. Jak podkreślił arcybiskup Algieru Paul Desfarges, chcieli pokazać, że "to nie islam zabił, ale ideologia, która zniekształca tę religię”.

bEShtEdj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Tajemniczy spisek w Watykanie
bEShtEdK
KOMENTARZE
(78)
Dobry Plan
3 lata temu
Byłoby najfajniej, gdyby chrześcijanie, muzułmanie i mojżeszowi wyrżnęli się nawzajem do ostatniego - zostałby przestronny i normalny świat.
Łagiewnik
3 lata temu
Kiedy Kanonizacja Błogosławionego Rafała Chylińskiego?
anna
3 lata temu
ten biskup to tak jak nasz Kaczyński ta sama okoliczność śmierci, no ale póki co to tylko Wawel i pomnków kupa
bEShtEdL
życzliwy
3 lata temu
Bardzo dobrze. skoro u ans beatyfikowano Popiełuszkę to dlaczego tam też nie mają być. PS: komu i co to daje?
antyklerykał
3 lata temu
"Przez osiemnaście wieków płynie rzeka krwi, a na jej brzegach mieszka chrześcijaństwo”. (Ludwig Boerne, niemiecki filozof i pisarz, 1786–1837) PRZEZ półtora tysiąclecia chrześcijaństwo kształtowało Europejczyków, pokolenie za pokoleniem, rządzących i rządzonych, kapłanów i ludzi świeckich, nauczycieli i uczniów. Chrześcijaństwo przenikało wszędzie, wszystko determinowało, miało wpływ na życie prywatne, publiczne, na rodzinę, małżeństwo, miłość, kształcenie, gospodarkę, prawodawstwo i państwo. A jednak jeszcze w XX wieku chrześcijańskie narody toczyły największe w dziejach wojny, w których zginęło więcej ludzi niż kiedykolwiek przedtem. …………………….więcej na www.ustronie rumburaka "
bubu
3 lata temu
Idąc tym tropem należy beatyfikować wszystkich, którym ścięto głowy kiedykolwiek .... nieprawdaż?
woj
3 lata temu
Nie wierzę w pokojowy islam, bo takiego nie ma. Mohamet nakazał "nawracać" niewiernych, a jesli nie bedą chcieli się "nawrócić" to albo haracz mają płacić albo czapa. Takie są założenia islamu niestety.
lik
3 lata temu
tak , więcej islamistow do Europy !!!!!! będzie super
historyk zbro...
3 lata temu
Lista świętych doskonale pokrywa się z listami zbrodniarzy i zboczeńców.
ozeh
3 lata temu
w jaki sposob bog dowiaduje sie, ze ktos zostal swietym i ma teraz wstep do nieba, zostaje zwolniony dozywotnio z czyscca i piekla? A jak mu sie cos nie zgadza? Dzwoni do Dzejpitu?
fff
3 lata temu
Budowanie interesu firmy na trupach. Oczywiście firmy kk.
Lola
3 lata temu
Dlaczego świętymi obwołują wyłącznie księży, zakonnice lub mnichów? Mało cywilów ginie z rąk terrorystów? Jakoś nie słyszałam o beatyfikacji tych ludzi? Są gorszego sortu czy co?
TAK MYŚLĘ
3 lata temu
WIDOCZNIE BÓG TAK CHCIAŁ ! JEST NAPISANE W BIBLII JAK GRZESZYSZ OKIEM TO JE WYŁUP itd ..... CI NATOMIAST GRZESZYLI GŁOWĄ
bEShtEdD
robert
3 lata temu
JA TEŻ CHCĘ MIEĆ UCIĘTĄ GŁOWĘ I ZOSTAĆ ŚWIĘTYM NOTABENE CZY ŚWIĘTOŚĆ JEST ZAREZERWOWANA TYLKO DLA SWOICH
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić