REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 44 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla18.03.19 (09:54)

Bezdomny chłopiec wygrywa turniej szachowy w Nowym Jorku

Jeszcze rok temu nie potrafił grać w szachy. 8-latek z rodziny uchodźców będzie teraz reprezentował stan Nowy Jork w ogólnokrajowym turnieju. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
GoFundMe

Pokonał dzieci, które mają prywatnych trenerów szachowych. Genialny mały szachista mieszka z rodzicami i bratem w schronisku dla bezdomnych na Manhattanie. 8-letni Tanitoluwa Adewumi wygrał stanowy turniej szachowy juniorów w Nowym Jorku. W maju będzie walczyć o tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych.

Zaczął grać rok temu. Rodzina 8-latka uciekła z rodzinnej Nigerii w 2017 roku. Jako głęboko wierzący chrześcijanie obawiali się najgorszego ze strony islamskich terrorystów z grupy Boko Haram. Czekają na rozpatrzenie wniosku o nadanie im statusu uchodźców, a synowie zostali zapisani do publicznej szkoły podstawowej.

REKLAMA

Wystarczył mu rok, żeby z dziecka nie mającego pojęcia o szachach wspiąć się na poziom szachowego mistrza stanu. I to wszystko bez majętnych rodziców. Nigdy czegoś takiego nie widziałem - powiedział opiekun szkolnego kółka szachowego.

Toni chce zostać najmłodszym arcymistrzem świata. Nauczyciele podkreślają, że za postępami chłopca stoi - oprócz jego talentu i determinacji - ogromne wsparcie ze strony rodziny. Jego ojciec jest teraz licencjonowanym sprzedawcą nieruchomości i kierowcą Ubera, a matka niedawno skończyła kurs, dzięki któremu może zostać pielęgniarką. Drugim marzeniem chłopca jest pozostanie w Stanach Zjednoczonych.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Tajemniczy sygnał z kosmosu. Odebraliśmy go pierwszy raz po 10 latach

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij