Bartłomiej Bajerski
|

Białoruś. Kara śmierci wykonana

324 reakcje
0
0
324
Podziel się

Mężczyźni zostali skazani za morderstwa. Władze Białorusi właśnie potwierdziły przeprowadzenie egzekucji. To jedyny kraj w Europie, w którym wykonuje się wyroki śmierci.

Białoruś. Kara śmierci wykonana
(tut.by)

Siemion Berażny i Igor Gierszankow zostali straceni przez rozstrzelanie. Wyrok śmierci zapadł w lipcu 2017 roku w Mohylewie. Inni członkowie gangu - żona Gierszankowa, Tatiana, i trzeci mężczyzna - usłyszeli wyroki 22 i 24 lat więzienia.

Grupa odpowiadała przed sądem za wiele przestępstw. Najcięższe z nich to zabójstwa starszych właścicieli domów i mieszkań, które gangsterzy potem przejmowali. Oskarżono ich o 6 zabójstw.

Po wyroku na władze w Mińsku zaczęło naciskać Amnesty International. W czerwcu 2018 roku sąd najwyższy Białorusi zwiesił wykonanie obu kar śmierci. Teraz zdecydowano się na egzekucję.

Śmierć Siemiona Bierażnego potwierdziła jego rodzina. Podobnie stało się w przypadku drugiego skazanego. Matka Gierszankowa próbowała się dowiedzieć czegoś w środę rano o losie syna. Od miesiąca nie dostała od niego żadnego listu. Interweniowała w więzieniu i sądzie. Wtedy poinformowano ją o straceniu mężczyzny - podaje białoruska organizacja Wiasna.

Od uzyskania niepodległości na Białorusi skazano na śmierć ok. 400 osób. Unia Europejska i organizacje praw człowieka od lat wzywają Aleksandra Łukaszenkę do ogłoszenia moratorium na wykonywanie egzekucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

324
0
0
KOMENTARZE
(324)
żorż
rok temu
i bardzo dobrze, w sytuacji pewnej i ewidentnej nie ma co wegetować skazańców na koszt państwa po to tylko żeby zmarli z przyczyn naturalnych - żadnego pożytku dla społeczeństwa tylko wydatki...
dr.no
rok temu
Gdyby w Polsce było podobne prawo wszyscy którzy robią laskę szatanowi trzęśli by gaciami
Mb
rok temu
Mądry kraj mądre wyroki
xyz
rok temu
wyroki śmierci za najcięższe przestępstwa na Białorusi to światło normalności w tunelu poprawnej politycznie lewackiej Europy
Twoj nik
rok temu
To są dopiero żarty! Organizacja praw człowieka broni kogoś kto komuś te prawo odebrał!
Najnowsze komentarze (324)
misiak1983
7 miesięcy temu
I bardzo dobrze, że wykonują wyroki, tylko niech nie dręczą rodzin, niech wcześniej informują i planowanym terminie egzekucji i niech potem wydadzą ciało.
Tom
rok temu
Wychodzi na to,że to jedyny normalny kraj ,w tej części świata.
nick
rok temu
A co z Gronkowcem i Waltzem z Warszawy ? Przestępstwa identyczne a gdzie kara ?
Temida
rok temu
Można da się?!
abc
rok temu
Czas najwyższy wziąć przykład z Białorusi !!!
Adi
rok temu
Mogliby ich wziąć na organy. może by to komuś uratowało zycie przy okazji zamiast zabijać bezsensownie.
qwert
rok temu
To jest właśnie jedyny mądry wyrok. Czemu Europa nie nauczy się że grożenie zbrodniarzom paluszkiem lub wysyłanie ich na kilka lat wakacyjnej odsiadki na koszt podatnika jest zwyczajnie szkodliwe dla narodu?
matrix
rok temu
brawo brawo
Przyczajony t...
rok temu
Zabijali z zimną krwią.Zostali zabici.Być moze wykonanie tego wyroku ocaliło innych.W Polsce tak powinno się zrobić z Trynkiewiczem.
adam
rok temu
ostatni bastion cywilizacji
Ali
rok temu
Kiedy ta normalność do nas zawita?
Wrangler
rok temu
Szacunek za to dla Łukaszenki.Morderców karać ich metodami
gonzo
rok temu
Chociaż jeden mądry kraj. Za morderstwo powinna być kara śmierci bez żadnej dyskusji a nie utrzymywać morderców za pieniądze podatników.Jestem zdecydowanie za karą śmierci w Polsce.
xxx
rok temu
Tylko dwóch zabili? a reszta bandy?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić