Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|

Białoruś. Kara śmierci wykonana

325
Podziel się

Mężczyźni zostali skazani za morderstwa. Władze Białorusi właśnie potwierdziły przeprowadzenie egzekucji. To jedyny kraj w Europie, w którym wykonuje się wyroki śmierci.

Białoruś. Kara śmierci wykonana
(tut.by)
bCNjRTNN

Siemion Berażny i Igor Gierszankow zostali straceni przez rozstrzelanie. Wyrok śmierci zapadł w lipcu 2017 roku w Mohylewie. Inni członkowie gangu - żona Gierszankowa, Tatiana, i trzeci mężczyzna - usłyszeli wyroki 22 i 24 lat więzienia.

Grupa odpowiadała przed sądem za wiele przestępstw. Najcięższe z nich to zabójstwa starszych właścicieli domów i mieszkań, które gangsterzy potem przejmowali. Oskarżono ich o 6 zabójstw.

Po wyroku na władze w Mińsku zaczęło naciskać Amnesty International. W czerwcu 2018 roku sąd najwyższy Białorusi zwiesił wykonanie obu kar śmierci. Teraz zdecydowano się na egzekucję.

bCNjRTNP

Śmierć Siemiona Bierażnego potwierdziła jego rodzina. Podobnie stało się w przypadku drugiego skazanego. Matka Gierszankowa próbowała się dowiedzieć czegoś w środę rano o losie syna. Od miesiąca nie dostała od niego żadnego listu. Interweniowała w więzieniu i sądzie. Wtedy poinformowano ją o straceniu mężczyzny - podaje białoruska organizacja Wiasna.

Od uzyskania niepodległości na Białorusi skazano na śmierć ok. 400 osób. Unia Europejska i organizacje praw człowieka od lat wzywają Aleksandra Łukaszenkę do ogłoszenia moratorium na wykonywanie egzekucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCNjRTNV
bCNjRTOq
KOMENTARZE
(325)
żorż
2 lata temu
i bardzo dobrze, w sytuacji pewnej i ewidentnej nie ma co wegetować skazańców na koszt państwa po to tylko żeby zmarli z przyczyn naturalnych - żadnego pożytku dla społeczeństwa tylko wydatki...
dr.no
2 lata temu
Gdyby w Polsce było podobne prawo wszyscy którzy robią laskę szatanowi trzęśli by gaciami
Mb
2 lata temu
Mądry kraj mądre wyroki
bCNjRTOr
xyz
2 lata temu
wyroki śmierci za najcięższe przestępstwa na Białorusi to światło normalności w tunelu poprawnej politycznie lewackiej Europy
Twoj nik
2 lata temu
To są dopiero żarty! Organizacja praw człowieka broni kogoś kto komuś te prawo odebrał!
Najnowsze komentarze (325)
Czapa
3 tyg. temu
Zastosowano 8g Śmierciosept Forte aplikowany w potylicę. Dziękujemy!
misiak1983
rok temu
I bardzo dobrze, że wykonują wyroki, tylko niech nie dręczą rodzin, niech wcześniej informują i planowanym terminie egzekucji i niech potem wydadzą ciało.
Tom
2 lata temu
Wychodzi na to,że to jedyny normalny kraj ,w tej części świata.
nick
2 lata temu
A co z Gronkowcem i Waltzem z Warszawy ? Przestępstwa identyczne a gdzie kara ?
Temida
2 lata temu
Można da się?!
abc
2 lata temu
Czas najwyższy wziąć przykład z Białorusi !!!
Adi
2 lata temu
Mogliby ich wziąć na organy. może by to komuś uratowało zycie przy okazji zamiast zabijać bezsensownie.
qwert
2 lata temu
To jest właśnie jedyny mądry wyrok. Czemu Europa nie nauczy się że grożenie zbrodniarzom paluszkiem lub wysyłanie ich na kilka lat wakacyjnej odsiadki na koszt podatnika jest zwyczajnie szkodliwe dla narodu?
bCNjRTOj
matrix
2 lata temu
brawo brawo
Przyczajony t...
2 lata temu
Zabijali z zimną krwią.Zostali zabici.Być moze wykonanie tego wyroku ocaliło innych.W Polsce tak powinno się zrobić z Trynkiewiczem.
adam
2 lata temu
ostatni bastion cywilizacji
Ali
2 lata temu
Kiedy ta normalność do nas zawita?
Wrangler
2 lata temu
Szacunek za to dla Łukaszenki.Morderców karać ich metodami
gonzo
2 lata temu
Chociaż jeden mądry kraj. Za morderstwo powinna być kara śmierci bez żadnej dyskusji a nie utrzymywać morderców za pieniądze podatników.Jestem zdecydowanie za karą śmierci w Polsce.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić