Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Białystok. Pobicie 14-latka przed Marszem Równości. Aresztowano podejrzanego

272
Podziel się

Policja w Białymstoku aresztowała mężczyznę podejrzewanego o pobicie 14-latka. Do przestępstwa doszło w sobotę przy Placu Uniwersyteckim w Białymstoku przed Marszem Równości.

marsz równości białystok
marsz równości białystok (Policja)
bETEQlTp

24-latek sam zgłosił się na Komendę Miejskiej Policji w Białymstoku. Śledczy już wcześniej ustalili jego tożsamość i miejsce zamieszkania. Opublikowali też jego wizerunek na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Mężczyzna przyszedł na KMP w Białymstoku z adwokatem. 24-latek jest mieszkańcem powiatu monieckiego. Jak poinformowała policja, w jego identyfikacji pomocne okazały się m.in. informacje przekazywane telefonicznie.

Mężczyzna jest podejrzewany o pobicie 14-latka w centrum Białegostoku. Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 14 – przed Marszem Równości.

bETEQlTr
Zobacz także: Zobacz też: Marsz Równości w Białymstoku. Kontrmanifestanci próbowali zakłócić demonstrację

Był to pierwszy Marsz Równości w Białymstoku. Marsz był zakłócany przez kontrmanifestantów, którzy obrzucili uczestników kamieniami, jajkami i petardami. Policja użyła gazu i aresztowała 25 osób.

W Marszu Równości w Białymstoku wzięło udział ok. 800 osób. Kontramnifestację zorganizowali kibole, którzy zjechali się z całej Polski. Podejrzewany o pobicie 14-latka mężczyzna miał na sobie koszulkę Jagiellonii Białystok.

bETEQlTx

Do aktów agresji przeciwko osobom LGBT odniosła się szefowa MSWiA Elżbieta Witek. Minister spraw wewnętrznych oświadczyła, że "nie było i nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania, godzące w prawa innych".

Każda osoba, która dopuszcza się łamania prawa lub utrudnia policjantom wykonywanie zadań, musi liczyć się z konsekwencjami. Policja będzie zawsze stanowczo reagować na przejawy takich zachowań – stwierdziła Elżbieta Witek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETEQlTS
KOMENTARZE
(272)
zux
2 lata temu
"nie było i nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania, godzące w prawa innych". ale te chole*** LGBT uderza w moje prawa do ciszy i spokoju o narzucaniu swiatopogladu i jego legalnosci nie wspomne
pzt
2 lata temu
Białystok -- to Polska ,,BE''
Ja
2 lata temu
Zawsze chronią gęby. Cały świat pokazuje. W Polsce pod ochrona.
bETEQlTT
x jankowskij
2 lata temu
a dlaczego nieletni przebywał poza domem bez opieki osoby dorosłej
szafa
2 lata temu
wieszak
Twój nick
2 lata temu
z adwokatem ? zapewne "patrioci" zebrali kasę na papugę i dopiero teraz się zgłosił. do paki z bandytą.
miszka
2 lata temu
i co z tego ze sie zgłosił, liczy na mała szkodliwosc czyny, trzeba myslec zanim sie kogos dkopie
garus
2 lata temu
Jak to ładnie zabrzmiało: "informacje przekazywane telefonicznie" . Podlasie to nie tylko głąby ale przede wszystkim KONFIDENCI. Już sprzedali ziomala. Bo przecież nik nie dzwonił z drugiego końca kraju.
Ewa
2 lata temu
to działania prowokacyjne aby odciągnąć ludzi od afer pedofilskich w kościele
gosc
2 lata temu
A pewne instytucje jeszcze podsycają takie zachowania,instytucje które głoszą miłość do blizniego.
gosc
2 lata temu
A jeszcze 4 lata temu,to był normalny kraj.Teraz wszystko wywróciło się do góry nogami. Przemoc,chamstwo,agresja,nietolerancja,a przede wszystkim odradzający sie faszyzm. I to w kraju który został prawie całkiem zniszczony przez nazistów,przez 5 lat wojny. Zginęło tylu ludzi. Wychodzi na to,że niektórzy niczego się nie nauczyli z historii.
Ten dzieciak ...
2 lata temu
O zdarzeniu poinformował dziś lokalny dziennik "Głos Wielkopolski". Sprzedawca z kiosku na łamach gazety tłumaczył, że przyszła do niego młoda dziewczyna, blondynka. - Miała na sobie koszulkę z orłem na tęczowym tle. Zapytała, czy mam coś przeciwko osobom LGBT. Powiedziałem, że nie, jestem kioskarzem i sprzedaję gazety. Zarówno z lewa, jak i prawa – wskazywał sprzedawca. Na te słowa mężczyzna miał usłyszeć, że "w takim razie to dla niego" i kobieta z butelki wylała brązową ciecz.
NameLessOne
2 lata temu
A może tak podpiąć ich pod ustawę o bestiach? Przecież inaczej nie można określić ludzi atakujących losowy tłum. Stwarzają zagrożenie dla ogółu ludności .
bETEQlTL
LEW
2 lata temu
UCIAC MU JAJA
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić