Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Bloger obraził Owsiaka. Riposta zaskoczyła wszystkich. "Jurek, jesteś wielki!"

49
Podziel się

Piotr Wielgucki, znany w sieci jako Matka Kurka, musiał zapłacić szefowi WOŚP 19 tys. złotych za karę. Przekazał więc pieniądze, ale o fakcie poinformował w wulgarny sposób na Twitterze. Owsiak odpowiedział, publikując w sieci... list otwarty do żony blogera.

Bloger obraził Owsiaka. Riposta zaskoczyła wszystkich. "Jurek, jesteś wielki!"
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Zorro2212)
bETQMSdh

Jerzy Owsiak zaskoczył internautów. Nikt nie spodziewał się takiego gestu z jego strony po wygranej w sądzie. Po kilku godzinach od złośliwego wpisu blogera Owsiak umieścił na swoim profilu poruszający list do żony Wielguckiego z pewną propozycją. Jest gotów oddać wszystkie przelane pieniądze jako darowiznę. Ale stawia warunek.

W czasie procesu wykazywaliście Państwo, że Pani mąż jest bezrobotny i jako rodzina macie Państwo bardzo niewielkie dochody. Mogę więc wyłącznie na Pani ręce te zasądzone na moją rzecz pieniądze w formie darowizny przekazać. Pod tym tylko warunkiem, że to Pani osobiście w siedzibie Fundacji WOŚP te pieniądze odbierze, a ja będę miał świadomość, że w ten sposób Pani budżet domowy nie dozna tak znaczącego uszczerbku - czytamy w liście.

bETQMSdj

Reakcja sieci była natychmiastowa. Aneta napisała: "Panie Jurku! Szacunek za próby wyciągnięcia ręki, oby owocne, niestety niektórzy żyją tylko po to by utrudniać życie innym". Pod postem można przeczytać więcej gratulacji. "I w ten oto sposób Jurku wygrywasz", "kolejny raz udowadniasz jak jesteś Wielki, tak powinna w Polsce wyglądać normalność", "jesteś jedną z nielicznych znanych mi osób, które czynami - nie słowem, świadczą o swoim człowieczeństwie" - pisza internauci.

Bloger Matka Kurka nie zmienił swojego podejścia. Na profilu Kontrowersje.net widnieją jedynie odpowiedzi na komentarze w stylu "Wypad pajacu!" oraz "Wypad ścierwo!". Jeden z twitów wydaje się być skierowany bezpośrednio do Owsiaka.

Sprawa zaczęła się od przegranej blogera w sądzie. Wymiar sprawiedliwości uznał, że ten naruszył dobra osobiste Owsiaka, publikując wcześniej oszczerstwa na jego temat. Kwota, jaką miał przelać na rzecz szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z kosztami postępowania sądowego wyniosła aż 19 tysięcy złotych. Wielgucki wykonał wyrok, jednak w swoim stylu, opatrując potwierdzenie przelewu przekornym postem.

bETQMSdp

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETQMSdq

bETQMSdK
KOMENTARZE
(49)
Marcin P
2 lata temu
Podstawowa zasada funkcjonowania WOŚP to zebranie jak największej kasy i jak najpóźniejsze rozliczenie, po odcięciu odsetek i kosztów w „usługach obcych". Prosta matematyka pokazuje, że „kółeczka” Owsiaka to jedno wielkie oszustwo kamuflujące wyżej opisany proceder. Demaskuję tę zakłamaną propagandę krok po kroku, najpierw kółeczko Owsiaka, potem fakty z dokumentacji, jaką WOŚP musi złożyć w odpowiednich urzędach
Marcin P
2 lata temu
Jedną przegrał a 7 wygrał o czym nikt nie mówi . Jurek ma wyrok przysługuje mu Jerzy O.Nikt nie kwestjonuje zbiórek, zbieraj dla dzieci ale nie miliony dla siebie. 28 zbiórka była na basen dla Jurka O.Podstawowa zasada funkcjonowania WOŚP to zebranie jak największej kasy i jak najpóźniejsze rozliczenie, po odcięciu odsetek i kosztów w „usługach obcych". Prosta matematyka pokazuje, że „kółeczka” Owsiaka to jedno wielkie oszustwo kamuflujące wyżej opisany proceder. Demaskuję tę zakłamaną propagandę krok po kroku, najpierw kółeczko Owsiaka, potem fakty z dokumentacji, jaką WOŚP musi złożyć w odpowiednich urzędach.
qwerwer
2 lata temu
z tego co mi wiadome ten typ nie miał nic przeciwko wpłatom a przeciwko rozliczeniom. a wyrok był za naruszenie dóbr osobistych J.O. a nie , że pisał dyrdymały czy prawdę.
bETQMSdL
Marta
2 lata temu
Panie Jurku jesteśmy z Panem :) oby 28 finał był jeszcze lepszy niż do tej pory pozdrawiamy Marta Łukasz Marika i Ludwik K Jesteśmy z Wami!!!!
dziadziajaro
5 lata temu
syćko po nasemu ps a co ten mk zrobił w życiu dla tego kraju nie znam goto mogę powiedziec że tak jak ja 1,5 tony kaki nawalił i hektolitry siuśków pss jak ten mk taki bidny to ską d wy ...chał 19 klocków ,na raty mógł się dogadać
kręcioła
5 lata temu
Orkiestra Owsiaka fałszuje już od kilkunastu lat. Choć intencje były słuszne, to kasiora skusiła i rodzinna firma Owsiaków doi miliony z naiwniaków. Co prawda Rydzyka nie przebiją nigdy, ale te parę baniek rocznie da się "skręcić".
polak
5 lata temu
Ludzie czy nie widzicie że tą całą sytuacją juruś chce pokazać wszystkim że nikt nie może go obrażać publicznie bo zaraz 19tyś kary (dla bezrobotnego, cyrk) a tym śmiesznym listem próbował pokazać jakim wielkim dobroczyńcą on jest... Jeśli chciałby być dobrym człowiekiem nie wziąłby tych pieniędzy wcale
józef Bąk
5 lata temu
a na Bolka nie ma mocnych kto się nim zajmie?
jajcoo
5 lata temu
Owsiak to dobrze zorganizowana fabryka z poteżnymi dochodami. Dla niego ta kwota to tak jak dla Was oddanie 2 zł. Za te pieniądze kupuje sobie poklask głupców.Jak myslicie ile kosztuje minuta reklamy??On zrobił sobie znacznie wiekszą kampanie za grosze -problem w tym że łykacie wszystko i jeszcze go chwalicie
Jarosław
5 lata temu
Niech się pan Owsiak tak nie lansuje bo gdyby na prośbę sądu okazał dokumenty jakich domagał się powód to całego przykrego zajścia nie by było. Co do władzy sądowniczej w naszym pięknym kraju spora część społeczeństwa ma bardzo złe zdanie i nikt mnie nie jest w stanie przekonać, że wyrok sądu jest w wystarczającym stopniu niezawisły. Co to za władza sądownicza, która żadnego zbrodniarza komunistycznego nie skazała, gorsza z żadnej afery nie odzyskała, skazywała broniących przed komunizmem narodu na kary śmierci i więzienia a ostatnio broni zbrodni i szalbierstw zwyrodniałych zdrajców narodu powołując się na konstytucję autorstwa jednego z jej beneficjentów. Ludzie, mili państwo, naprawdę miejmy odrobinę szacunku do własnej inteligencji.
opi88
5 lata temu
owsiak produkt ubecji. Maszynka do prania brudnych mafijno - politycznych pieniędzy. Produkt doskonały. Hołota wierzy, że złodziej który ich okrada robi to dla pomocy innym i charytatywnie.
gość 44
5 lata temu
A co to w ogóle za głupek ten Wielgucki ?!?!
Jaroslaw.
5 lata temu
A czy ktos pomysla ile dzieciaczkow otrzymalo pomoc i szpitali ? Wielcy swientojebliwi nie moge darowac ze klerowi nic nie wpadnie,I co z tego ze ojciec Jorka byl czerwony, pan prezes tez mial rodzicow lewicowych rodzicow sie nie wybiera najwazniejsze ze pan Jurek i pan prezes Kaczyniski to bardzo pozadni obywatele i patrjoci.
bETQMSdD
Dariusz S.
5 lata temu
No widać ,że to prawdziwy Polak i Katolik , ale tak poważnie kto to jest ten Piotr W.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić