REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 34 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
12.02.16 (18:26)

Ból głowy? Odstaw leki i użyj... ołówka!

Nieprzyjemne pulsowanie w skroniach to przypadłość znana chyba wszystkim. Teraz można pozbyć się jej w łatwy sposób.
Walt Stoneburner / flickr.com

Zazwyczaj ból głowy bierze się ze stresu, zmęczenia lub poczucia niepokoju. Doktor Jane Leonard, która zajmuje się tą przypadłością twierdzi, że bezpośrednio powodują go skurcze mięśni twarzy, szyi oraz napięcia skóry głowy. Specjalistka, mająca swoje kliniki w Londynie i Manchesterze, proponuje proste rozwiązanie, która ma pomóc się zrelaksować i zminimalizować ból.

REKLAMA

Trzymanie ołówka pomiędzy zębami może pomóc zrelaksować mięśnie szczęki. Takie ćwiczenie może także zapobiegać występowaniu dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, czyli nieprawidłowego działania przegubu łączącego szczękę górną i dolną - powiedziała dr Leonard portalowi Express Online.

Schorzenie związane z nieprawidłowym działaniem żuchwy dotyka nawet 25% społeczeństwa. Charakteryzuje się ono bólem i charakterystycznym "klikającym" przeskakiwaniem kości szczęki. Jego naturalną konsekwencją jest irytujący pulsujący ból głowy, na który składają się także bóle karku - skutek siedzącego trybu życia i złej postawy. "Gryzienie" ołówka nie jest lekiem idealnym, ale codzienne ćwiczenie w ten sposób może, według specjalistki, zdziałać cuda.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij