Bolał go brzuch. Okazało się, że ma cztery nerki

20

Lekarze z Guizhou, południowej prowincji Chin, musieli bardzo się zdziwić, gdy zbadali 28-latka skarżącego się na bóle brzucha.

Bolał go brzuch. Okazało się, że ma cztery nerki
(Fotolia, SubscriptionXL/Fotolia)

Okazało się, że Wang Kailan ma cztery nerki. Ta niezwykle rzadka przypadłość dotyczy niecałego procenta ziemskiej populacji. W ten sposób udało się ustalić, co było przyczyną nasilającego się bólu jamy brzusznej. Co ciekawe, wcale nie chodziło o nadmiar narządów, a infekcję, która wdała się w jedną z nerek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Problem miało rozwiązać precyzyjne cięcie chirurga. Lekarze musieli usunąć zainfekowaną nerkę, ale trzecią, teoretycznie zbędną, pozostawiono w obawie o ewentualną negatywną reakcję organizmu na wycięcie obu dodatkowych narządów - informuje asiancorrespondent.com..

To nie pierwszy taki przypadek w rodzinie. Lekarze, do których trafił Wang, podejrzewają, że anomalia dotycząca jego nerek może być uwarunkowana genetycznie. Z wywiadu lekarskiego wyszło bowiem, że zarówno jego starsza siostra, jak i ojciec oraz dziadek mieli więcej palców u rąk i nóg niż przeciętny człowiek.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić