Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Boże Ciało 2019. Kiedy wypada?

60
Podziel się

Boże Ciało jest świętem ruchomym. W Polsce obchodzi się je w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. Kiedy w tym roku wypada Boże Ciało?

Boże Ciało
Boże Ciało (iStock.com)
bCYKkuPp

W 2019 r. Boże Ciało obchodzimy 20 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W Boże Ciało zamkniętych jest większość sklepów, a w całym kraju odbywają się procesje.

Boże Ciało to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni wspominają w ten dzień Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Uroczystość Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny.

bCYKkuPr

Z Bożym Ciałem wiąże się procesja z Najświętszym Sakramentem. Zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Podczas procesji dzieci, najczęściej pierwszokomunijne, sypią kwiaty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Małgorzata Tomaszewska: "Dopiero przed Wielkanocą rozebrałam choinkę"

bCYKkuPS
KOMENTARZE
(60)
O
rok temu
Każdego roku ten dzień jest wolny od pracy, odbywają się procesje, a sklepy są zamknięte. Sensacja, odkrycia roku dziennikarz dokonał!
august
rok temu
Sygnałówka propagandowa polskojęzycznego portalu dała znać... Kolejne święto katolickie za dwa miesiące. Polonofobiczne lewackie media do boju!!!
zgłoś tę rekl...
rok temu
dlaczego ta reklama
bCYKkuPT
prp
rok temu
Trzeba odpocząć po Wielkanocy.
Ustawa 447 Ju...
rok temu
Zapytajcie naszych okupantów czy pozwolą obchodzić to święto.
Najnowsze komentarze (60)
juhuj
rok temu
Gusła i zabobony, służące jedynie utrzymaniu sukienkowych w nieróbstwie i bogactwie, w samym sercu nowoczesnej Europy.
mafia z Watyk...
rok temu
mam w tym roku dwa ciekawe doświadczenia , które przynieśli mi inni Polacy . 1. WIOSNA ! WIOSNA ! -! „ świecka i suwerenna” – wolna od Watykanu ! 2. DONALD – „ dla zdobycia władzy wytwarzają fikcje” ( cudze wyobrażenia ; obce wartości ) - miał Pan na myśli ludzi Watykanu ? Opus Dei ? Ojczyznę Wolną racz nam wrócić ………. - wolną od Watykanu! Czy Martin Luther był LEWAKIEM ? Absolutnie nie ! Patriotom ? Nie wiem . Dlaczego odciął Watykan od pieniędzy ? Dlaczego doprowadził do tego ,że Europejczycy w swojej mnogości zaprzestali płacic podatki na Watykan ? Bo doszli do wniosku ,że wiara w Boga i Jezusa to jedno , a utrzymywanie Watykanu to zupełny błąd. W ten sposób zakończyła się historia imperium rzymskiego. Pierwsi Rzymianie wysyłali na Europę LEGIONY. Legiony zastąpione zostały ideologia katolicka. Frankowie zauważyli , że opłaca płacić Rzymowi podatki w zamian za ułatwienie rządzenia. Po 1648 roku zakończono franczyzę rzymska. My to mamy do dnia dzisiekszego ! Dla
sąsiad
rok temu
przez 60 dni powinniśmy spożywać tylko produkty polskie...
Ateista
rok temu
Boże ciało nie wypada, boże ciało się zjada ... Jako wafla oczywiście bezglutenowego ...
Roger
rok temu
Nie wiem czemu miał służyć ten "artykuł" zainteresowani wiedzą to i bez niego, chyba tylko żeby burki znowu zaczeły szczekać....
nickt
rok temu
Spory, walki potem wojny husyckie o eucharystię pod dwiema postaciami, o jej znaczenie i przeistaczanie (transsubstancjacja) spowodowały, że uchwalono takie święto, w sumie utrwalające komunię pod jedną postacią w kościele katolickim.
mnmmmnmnmnmnm...
rok temu
Zastanawiam się po co wychodzą na ulice i niosą te sztandary czy to w ramach reklamy wiary bo przecież mają wyznaczone miejsca kultu czyli kościoły i co? to za mało ??? Później dziwią się że marsze równości też odbywają się na ulicach ...
Kor
rok temu
Co za radość. Pierwszy raz słyszę, że w Boże Ciało nie idziemy do pracy. Autor artykułu musiał się mocno napracować. Święto mu się należy.
bCYKkuPL
andy
rok temu
Jeżeli zapłacą nowym okupantom to to święto Bożego ciała będzie w czwartek.
Leniuszek Jan...
rok temu
Żeby się dowiedzieć wystarczy zwykły kalendarz na rok 2019. Po co się męczyć czytając?
Armi
rok temu
Jest to dzień katolickiego terroru nad resztą obywateli !
jaga
rok temu
I znowu będą cyrki na ulicach?powinni to kierowcy rozgonić!
bez popisów s...
rok temu
nie mogą chodzić wokół kościoła ? tylko po ulicach miast ? komu chcą się pokazać ? przy kościele Pan ich nie widzi czy jak ? czy to nie jest przymuszanie do znoszenia....?
nick
rok temu
Po co ten artykuł. Przecież wiadomo, że wypada w czwartek. Jak zawsze.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić