REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 34 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka08.07.19 (10:53)

British Airways srogo ukarane. Rekordowa grzywna dla linii lotniczej

Linie lotnicze British Airways zapłacą rekordową grzywnę w wysokości 183 mln funtów (ok. 868 mln zł). Kara została nałożona za brak skutecznego systemu zabezpieczeń i wyciek danych klientów. Władze British Airways są załamane wysokością grzywny.
iStock.com

Gigantyczną grzywnę na British Airways nałożyło brytyjskie Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO). To największa kara, jaką kiedykolwiek wydała ta instytucja oraz pierwsza, która została ogłoszona publicznie, zgodnie z nowymi zasadami RODO. Do tej pory najwyższa grzywna to 500 tys. funtów, które musiał zapłacić Facebook po skandalu z danymi z Cambridge Analytica. Była to wówczas maksymalna dozwolona kara.

British Airways odpowie za atak hakerski z 2018 r. Klienci linii lotniczych byli przekierowywani na fałszywą stronę, dzięki której napastnicy wykradli dane ok. pół miliona osób. Hakerzy zdobyli nazwiska, adresy e-mail, numery kart kredytowych, informacje o ich dacie ważności i trzycyfrowe kody CVV - podaje BBC News.

REKLAMA

Dane osobowe ludzi są prywatne. Gdy organizacja nie chroni przed ich utratą, uszkodzeniem lub kradzieżą, jest to więcej niż niedogodność. Dlatego prawo jest jasne - kiedy powierzono ci dane osobowe, musisz się nimi zająć - tłumaczy Komisarz ds. Informacji Elizabeth Denham.

Linie British Airways mają 28 dni na odwołanie się od wyroku. Alex Cruz, prezes i dyrektor generalny firmy powiedział, że jest "zaskoczony i rozczarowany” nałożoną karą. Od czasu wycieku linie lotnicze wprowadziły ulepszenia w zakresie systemu zabezpieczeń.

British Airways szybko zareagowało na przestępstwo w celu kradzieży danych klientów. Nie znaleźliśmy żadnych dowodów oszustwa na kontach związanych z kradzieżą. Przepraszamy naszych klientów za wszelkie niedogodności spowodowane tym wydarzeniem - powiedział Alex Cruz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Miliardy dolarów strat oraz skradzionych kont

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij