Albert Kamiński| 

British Airways zmniejsza przestrzeń w samolotach

0

Decyzja brytyjskich linii lotniczych o ograniczeniu przestrzeni na nogi może się spotkać z falą krytyki. Miejsca ma być jeszcze mniej niż w Ryanair. British Airways ogłosiła program "zagęszczania" pasażerów w swoich samolotach.

British Airways zmniejsza przestrzeń w samolotach
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Eluveitie)

Brytyjskie samoloty zmieszczą więcej pasażerów właśnie kosztem miejsca na nogi. Przewoźnik planuje zwiększenie liczby miejsc na krótkich trasach między Londynem a innymi europejskimi miejscami - podaje inependent.co.uk.

Plan ma na celu ujednolicenie liczby miejsc we wszystkich liniach grupy. International Airlines Group, które jest właścicielem British Airways, posiada także linie Iberia oraz Vueling. Wszystkie Airbusy A320 wchodzące w skład grupy będą mogły pomieścić 180 pasażerów. Tego typu zmiany mają umożliwić konkurowanie z tanimi liniami.

British Airways już w listopadzie ogłosiło zmniejszenie powierzchni na nogi. Wtedy rzecz dotyczyła jego Airbusów A320, gdzie przestrzeń dzieląca oparcia kolejnych siedzeń miała wynosić 73 cm. To tyle samo, ile w tanich liniach easyJet i o 2,5 cm mniej, niż w przypadku Ryanaira.

British Airways już wcześniej wprowadziło kontrowersyjne zmiany. Na początku tego roku linie wyeliminowały z krótkodystansowych przelotów w klasie ekonomicznej darmowe posiłki oraz napoje.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić