o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Brutalny morderca uciekł z konwoju. Sąd nie miał dla niego litości

51
Podziel się

W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł właśnie wyrok w sprawie Adama D. Został skazany na dożywocie. Mężczyzna dwa lata temu zamordował 78-letnią kobietę, żeby zdobyć pieniądze na narkotyki. Po zatrzymaniu przez policję uciekł z konwoju wiozącego do szpitala psychiatrycznego, złapano go po 12-godzinnej obławie.

Brutalny morderca uciekł z konwoju. Sąd nie miał dla niego litości
(Policja)
bDXSpaJh

W Sądzie Okręgowym w Gorzowie skazano na dożywocie recydywistę Adama D. 32-latek został uznanym winnym wszystkich zarzucanych mu czynów czyli morderstwa, posiadania narkotyków i ucieczki.

Do zabójstwa doszło 7 lutego 2018 roku. Adam D. chciał zdobyć pieniądze na narkotyki, postanowił okraść 78-latkę mieszkającą w Sulęcinie. Po spożyciu grama amfetaminy, ruszył do akcji.

Gdy kobieta otworzyła drzwi, przewrócił ją, a następnie zakleił taśmą usta i oczy. Ponieważ ofiara się wyrywała i szarpała, Adam D. przywiązał ją do drzwi i odwrócił twarzą do ziemi. W trakcie dokonywania rabunku kilkukrotnie przeszedł po leżącej kobiecie.

bDXSpaJj
Zobacz także: Zobacz także Bronisław Komorowski: nie ułaskawiłbym Jana Śpiewaka

Z mieszkania zabrał 60 tys. złotych, 14 zegarków oraz 70 g złota. Kobieta miała żyć, gdy wychodził. Udusiła się przez zaklejone usta, dodatkowo Adam D. przykrył ją ubraniami. Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że ofiara miała liczne obrażenia, w tym połamane żebra.

Adma D. aresztowano już następnego dnia. 20 kwietnia policja wiozła go do szpitala psychiatrycznego w Gorzowie, udało mu się uciec tuż przed dojechaniem do celu. Złapano go w Drezdenku po obławie trwającej 12 godzin. Wzięło w niej udział 260 policjantów. Proces zabójcy trwał kolejne półtora roku.

bDXSpaJp

Sąd wymierzył mu karę dożywocia, przy czym o przedterminowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać nie wcześniej niż po 40 latach. Poza tym został pozbawiony praw publicznych na dziesięć lat. Sąd nakazał też publikację wyroku w "Gazecie Lubuskiej" i zapłatę nawiązki 9540 zł – mówiła "Gazecie Lubuskiej", Lidia Wieliczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDXSpaJK
KOMENTARZE
(51)
Alan
3 miesiące temu
Kary w Polsce powinny być zdecydowanie surowsze. Za ten czyn morderca powinien dostać karę śmierci i zostać publicznie powieszony. Jeżeli są jakieś wątpliwości co do winy, należy dać bezwzględne dożywocie bez żadnej możliwości wyjścia i żadnych przepustek. W obu przypadkach konfiskata mienia w całości.
zketrzynski
9 miesięcy temu
sprytni ci nasi policjanci
aba
rok temu
Pokazać gębę. RODO?
bDXSpaJL
oddech
rok temu
jak udusila a nos przeciez tez mozna oddychac
MARTINKEAMY
rok temu
elba152 POPEŁNIŁ PRZESTĘPSTWO Z ART.286KK
ZBANKRUTUJE
rok temu
elba152 TO PRZESTĘPCA
ZBANKRUTUJE
rok temu
elba152 TO ZLO😃DZIEJ
ZBANKRUTUJE
rok temu
elba152 TO ZLO😃DZIEJ
Twój Mick
rok temu
Czapa, czapa i je4szcze raz czapa. Garbatego tylko grób wyprostuje.
greg
rok temu
Łukaszenka !!!, Łukaszenka !!!, Łukaszenka !!!, Łukaszenka !!!, Łukaszenka !!!, Łukaszenka !!!, Łukaszenka !!!,
MARTINKEAMY
rok temu
🙄 elba152 OSZUKAL LUDZI NA ALLEGRO
ZBANKRUTUJE
rok temu
🤐 elba152 TO OSZUST Z ALLEGRO
ZBANKRUTUJE
rok temu
🤐 elba152 OSZUKAL LUDZI NA ALLEGRO
bDXSpaJD
asd
rok temu
Nalezy zabic, a nie tracic na niego pieniadze podatnikow.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić