o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Agnieszka Owca
|

Brytyjski uniwersytet otworzy filię w Polsce

1
Podziel się

Przedstawiciele Uniwersytetu Coventry planują otwarcie filii w Warszawie. Ma to być główny ośrodek dla studentów ze środkowej i wschodniej Europy. Uczelnia nie chce stracić studentów po Brexicie.

Brytyjski uniwersytet otworzy filię w Polsce
(google.maps)
bDZPwxAl

Przedstawiciele Coventry University odwiedzili stolicę. Obejrzeli dwa potencjalne miejsca, które pasują na siedzibę uczelni. Jednym z branych pod uwagę biurowców jest Atrium Centrum.

To pierwsza, robocza wizyta. Kolejna będzie w grudniu. Do Warszawy przyjedzie przedstawiciel kierownictwa uczelni - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Na razie nie ujawniają szczegółów. Wiadomo tylko, że władze uczelni obawiają się, że Brexit uniemożliwi zagranicznym studentom podjęcie nauki.

bDZPwxAn

Coventry University nieustannie szuka nowych sposobów na ściągnięcie studentów. Mamy międzynarodową sieć biur, które nas promują, informują o możliwości stypendiów i dostarczają informacji o naszych badaniach. Mamy biuro w Brukseli, ale jesteśmy gotowi sprawdzić inne opcje, by znaleźć w UE kolejnych partnerów - brzmi oświadczenie biura prasowego Coventry University.

Historia uniwersytetu sięga 1843 r. Placówka może się pochwalić jedną z najwyższych w UK stóp zatrudnienia absolwentów tej uczelni. Podobny wynik posiadają jeszcze Cambridge University, King's College of London i Edinburgh University.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDZPwxAt
bDZPwxAO
KOMENTARZE
(1)
fd
4 lata temu
Niech wyp...ają
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić