Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Bułgar wywoził Polki do agencji towarzyskich. Skazali go za gwałt na 15-latce

266

Obywatel Bułgarii jest uznawany za szczególnie niebezpiecznego.

Bułgar wywoził Polki do agencji towarzyskich. Skazali go za gwałt na 15-latce
(flickr.com, Tim Arnold)

31-letni Yashar Y. został skazany na 5 lat więzienia. W 2012 roku zgwałcił nastolatkę w rejonie Białych Błot pod Bydgoszczą. To pierwszy wyrok bydgoskiego Sądu Okręgowego w sprawie Bułgara. Przeciwko mężczyźnie toczy się jeszcze jeden proces, w którym prokuratura postawiła mu ponad 20 zarzutów.

Mężczyzna rozkochiwał w sobie kobiety. Bułgar uwodził Polki, a następnie wywoził je do agencji towarzyskich – podaje Gazeta Pomorska. Polki trafiały do domów publicznych w Szwajcarii, Austrii i Niemczech.

*Sprawą Bułgara zajęła się policja, gdy na komisariacie pojawiła się jego partnerka. *28-letnia kobieta miała być przez kilka lat bita i zmuszana do pracy jako prostytutka. Kochanka Yashara zgłosiła sprawę odpowiednim służbom dopiero wtedy, gdy zagroził, że uprowadzi jej córkę. Później pojawiły się kolejne kobiety, których zeznania obciążają Bułgara.

Zobacz także: Zobacz także: Kulisy seksbiznesu. B. gangster mafii pruszkowskiej o prostytucji w Polsce

*8 kobiet zeznaje przeciwko Bułgarowi. * Większość z nich pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. Poza gwałtem i zmuszaniem do prostytucji, 32-latek usłyszał m.in. zarzuty namawiania do składania fałszywych zeznań, pobicia, grożenia, zmuszania do aborcji oraz udzielania kokainy. Może trafić do więzienia na 15 lat.

Mężczyzna jest uznawany za więźnia z kategorii szczególnie niebezpiecznych. Za każdym razem, kiedy przewożony jest to bydgoskiego sądu, więźniarce asystuje grupa antyterrorystów. Również kobiety, które zdecydowały się zeznawać przeciwko Bułgarowi, prosiły o zapewnienie ochrony.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić