REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla05.01.19 (08:04)

Burmistrz zakazuje okazywania wrogości i wściekłości

Oryginalne rozporządzenie wydały władze włoskiego miasteczka. "Chciałem rzucić kulturowe wyzwanie" wyjaśnił burmistrz Andrea Costa.
Pasquale Bove / PAP/EPA

Wypowiedział wojnę niegodziwości. Burmistrz miasta Luzzara na południu Włoch wydał rozporządzenie, które zakazuje obywatelom publicznego okazywania gniewu lub urazy. Andrea Costa uważa, że takie zachowania mają destrukcyjny wpływ na całe społeczeństwo.

Burmistrz zabrania okazywania złości, pretensji lub wściekłości, wyrażanej werbalnie w miejscach publicznych i w wirtualnym świecie mediów społecznościowych, wszelkich aktów mających na celu znieważenie jednostek lub grup osób oraz wszelkiej przemocy - napisano w dekrecie.

REKLAMA

Obywatele mogą zgłaszać akty wrogości. W tym celu powstała specjalna strona internetowa urzędu gminnego z hasłem "stop niegodziwości", gdzie można zgłaszać udokumentowane przypadki łamania zakazu: zdjęcia stron internetowych i wiadomości, nagrania lub relacje kilku świadków - informuje "La Repubblica".

Za najoryginalniejsze w całym rozporządzeniu uznano sankcje. Mają mieć charakter kulturowy i ściśle edukacyjny. Jedną z nich jest czytanie konstytucji oraz książek takich jak "Czy to jest człowiek" Primo Levi lub oglądanie filmów. Na liście znajdują się m.in. "Życie jest piękne" Roberto Benigniego i "Filadelfia" Jonathana Demme.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: "Burmistrz wie, że mogą przyjść z ciupagą". Goście A. Hofmana o politycznych obyczajach górali

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij