o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Burza piaskowa pochłonęła miasto Mildura. "To było jak apokalipsa"

2
Podziel się

Przez miasto Mildura w Australii przetoczyła się potężna burza piaskowa. Mieszkańcy relacjonują, że widok zbliżającej się ściany piasku był przerażający.

mildura burza piaskowa
mildura burza piaskowa (Youtube.com, screen)
bDTeOujV

Burza piaskowa nawiedziła Mildurę we wtorek po południu. Położone na północnym zachodzie stanu Victoria miasto, w którym mieszka ok. 50 tys. ludzi, zostało "połknięte" przez burzę, jak powiedziała jedna z mieszkanek, cytowana przez "The Guardian". Dodała, że była to najgorsza burza piaskowa w Mildurze od 40 lat.

W mieście w ciągu kilku minut nastały ciemności. Ludzie chowali się w budynkach, a znajdujący się w drodze kierowcy zwalniali do najmniejszych prędkości, żeby przy mocno ograniczonej widoczności w nikogo nie wjechać. Prędkość wiatru w porywach dochodziła do 87 km/h.

To było apokaliptyczne i bardzo przerażające – powiedziała Lisa Guarnaccia, mieszkanka Preston, która jechała akurat do Mildury, gdy nadciągnęła burza.

bDTeOujX

Po ok. 20 minutach znów stała się jasność. Burza ustąpiła i życie zaczęło wracać do normy. Najpierw jednak trzeba było wziąć się za czyszczenie. Dużo pracy miały myjnie samochodowe, gdzie kierowcy próbowali oczyścić swoje kompletnie pokryte piaskiem auta.

Internet obiegły niesamowite zdjęcia i nagrania. Jedna z internautek napisała na Twitterze, że tak potężnej burzy piaskowej jeszcze nigdy nie widziała. Inni stwierdzali, że burza piaskowa "zupełnie przykryła" miasto, jeszcze inni pisali zaś, że Mildura stała się "czarna jak smoła".

bDTeOukd

Meteorolodzy są zdziwieni. Podkreślają, że burze piaskowe w maju nie zdarzają się często – występują raczej w okresach bardziej suchych, a więc latem. Część komentujących zwraca uwagę, że nadejście burzy w maju to kolejny skutek zmian klimatycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Tuż obok burzy. Nagranie pasażera
bDTeOuky
KOMENTARZE
(2)
jan
2 lata temu
20 minut oddychać piaskiem...przerażające.
kolo
2 lata temu
Ale myjnie biznes zrobiły.
Najnowsze komentarze (2)
kolo
2 lata temu
Ale myjnie biznes zrobiły.
jan
2 lata temu
20 minut oddychać piaskiem...przerażające.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić