REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Katarzyna Bogdańska04.10.19 (12:34)

Burza wokół wypowiedzi Jerzego Stuhra. Mówił o wyborcach PiS. Mazurek zagiął aktora

Jerzy Stuhr wywołał prawdziwą burzę swoimi słowami o wyborcach PiS. Teraz tłumaczy, że mówił ogólnie o Polsce. Jednocześnie bulwersujące wypowiedzi środowiska artystycznego tłumaczy emocjami. - Ja artystom więcej wybaczam - stwierdził.
East News

- Zastanówmy się, skąd się bierze w naszych sporach nienawiść i pogarda - mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM Jerzy Stuhr. Był pytany o zamieszanie wokół swojej wypowiedzi na temat wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Jerzy Stuhr w rozmowie z Tomaszem Lisem w Onecie mówił o "pogardzie władzy wobec społeczeństwa". Pytany o to, dlaczego mimo tej pogardy, tak wielu Polaków głosuje na PiS, odpowiedział: "mam teorię taką, że to jest zemsta za wielowiekowe ciemiężenie". Tomasz Lis stwierdził, że to "ustawianie zwolenników PiS na pozycjach potomków chłopów folwarcznych, a ma wrażenie, że my wszyscy z chłopów jesteśmy". - To jest kwestia pewnych odruchów, wychowania, kompleksu. Wśród chłopów też jedni są żądni odwetu, a drudzy nie - odpowiedział Stuhr w rozmowie z Lisem.

REKLAMA

Prowadzący program w RMF FM zacytował "Gazetę Wyborczą", która wyliczyła, że "Kobylin-Borzymy, to jest taka miejscowość niedaleko Białegostoku, w której jest największy odsetek szlachty w Polsce - bo to są wsie szlacheckie - i tam 85 proc. głosów dostało PiS, a 2,7 proc. Platforma Obywatelska", więc teza, że to chłopi folwarczni głosują na PiS, jest kompletnie sprzeczna z faktami

- Ja raczej od Wyspiańskiego to wywodzę, "Pon jest taki, a jo taki" - mówi Czepiec. "Pon nos obśmiwajom w duchu" - mówi Czepiec. Ja tym torem idę, w "Szewcach" Witkacego, "pachołków" Gombrowicza - przekonywał aktor.

Stuhr był pytany także o bulwersujące słowa Krystyny Jandy i kontrowersyjne wypowiedzi środowiska artystycznego wobec PiS. Robert Mazurek cytował między innymi słowa Jacka Poniedziałka: "Pręży swoje oślizłe, ociekające krwią cielsko i węszy: kogo by tu pożreć. Biedny, otumaniony 500+, tanio kupiony 40 proc. narodzie, rozpłyń się i przepadnij. Jesteś zakałą świata".

- To są artyści. Całe życie rozbudzano w nas emocje. Mamy rozruchany ten system nerwowy strasznie. Ja artystom więcej wybaczam - tłumaczył na antenie.

Jednocześnie jednak obrażanie ludzi za ich poglądy polityczne nazywa językiem pogardy.

Jerzy Stuhr wygrał proces o smog

Jerzy Stuhr był także pytany o wygrany proces ze Skarbem Państwa, który wytoczył z powodu - jego zdaniem - niedostatecznej walki ze smogiem. - Pojawiły się takie kontrowersje: pan mówił, że w okresie jesienno-zimowym miał ataki kaszlu i dlatego pan pozwał państwo polskie - przypomniał Mazurek. Wytknął mu jednocześnie, że palił dwie paczki papierosów dziennie, a sporadycznie także cygara.

Aktor nie odpowiedział jednoznacznie na ten zarzut, choć przekonywał, że jego działanie nie było podyktowane względami politycznymi. - Z tym paleniem to dwadzieścia parę lat temu. To może już efekty gdzieś tam... - skomentował.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij