II| 

Był "za zdrowy na szpital". 19-latek zmarł na koronawirusa

47

Media opisują zeszłotygodniową historię 19-letniego Włocha zamieszkującego w Londynie, który zmarł z powodu zapalenia płuc. Wcześniej lekarz odradził mu udanie się do szpitala, gdyż jest "silny i zdrowy". Istnieją jednak podejrzenia, że był zarażony koronawirusem.

Był "za zdrowy na szpital". 19-latek zmarł na koronawirusa
(Facebook.com)

Luca Di Nicola, był młodym kucharzem, który wyemigrował z włoskiej Abruzji do Londynu. Od około tygodnia miał kaszel oraz gorączkę. Stan jego zdrowia stopniowo się pogarszał. Z powodu problemów z oddychaniem został przewieziony do szpitala, w którym zmarł.

Koronawirus u zdrowej osoby

Mężczyzna pracował w restauracji prowadzonej przez jego matkę oraz jej partnera. Rodzina mężczyzny twierdzi, że jego śmierć musiała być spowodowana COVID-19, ponieważ był on "bardzo zdrowym" człowiekiem.

W rozmowie z gazetą "La Repubblica", jego ciotka Giada stwierdziła, że lekarz, który odwiedził Lucę, gdy 23 marca jego stan uległ pogorszeniu powiedział, że jest młody i silny, więc nawet ciężka grypa nie powinna go martwić. Przepisał mu paracetamol i odradził pójście do szpitala.

Jednak następnego dnia jego usta zaczęły robić się fioletowe, a ból klatki piersiowej się wzmógł. Niedługo później doznał zapaści płuc, które okazały się być wypełnione krwią oraz wodą. Pomimo prób pomocy w karetce i w szpitalu, mężczyzna zmarł.

Z powodu podejrzeń, że realną przyczyną śmierci był koronawirus, matka kucharza oraz jej partner zostali objęci dwutygodniową kwarantanną domową.

Zobacz także: Zobacz też: Tarcza antykryzysowa. Jaka pomoc dla branży turystycznej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić