Jan Muller| 
aktualizacja 

Chcą wybudować Kaczyńskiemu pałacyk jak Piłsudskiemu. Fundacja zbiera już pieniądze

1657

Naród polski pragnie uhonorować i wynagrodzić swego Naczelnika i ofiarować mu pałacyk w Warszawie - twierdzi fundacja Ex Corde.

Chcą wybudować Kaczyńskiemu pałacyk jak Piłsudskiemu. Fundacja zbiera już pieniądze
(PAP/Tomasz Gzell / iStock/kolaż o2.pl)

*Zbiórka na Kaczyńskiego bezpośrednio nawiązuje do Józefa Piłsudskiego. *Na dworek "Milusin" w Sulejówku złożyli się bowiem żołnierze i byli podkomendni. Kto składa się na prezesa PiS? Według ustaleń natemat.pl, fundacja Ex Corde zarejestrowana w Białymstoku.

Jest fundacja, jest własna metafizyczna patronka (Matka Boska Kodeńska), jest i fundusz założycielski w kwocie 3 tys. zł. To z pewnością nie wystarczy na pałacyk dla Jarosława Kaczyńskiego, więc Ex Corde prowadzi zbiórkę publiczną - czytamy.

Co można znaleźć w ulotce rozdawanej ponoć na Krakowskim Przedmieściu? Jest m.in. uzasadnienie zbiórki. O Jarosławie Kaczyńskim jej autorzy piszą, że "jest on człowiekiem, który całe swe życie poświęca ojczyźnie, nie dbając o własną wygodę". Dlatego Ex Corde chciałoby go przeprowadzić z Żoliborza do pałacyku.

Ten pałacyk, który pragniemy mu ofiarować, to symbol naszych myśli, pamięci i chęci zapewnienia Mu bezpieczeństwa. Każda złotówka wpłacona na ten cel jest wyrazem konsolidacji narodu i dowodem wsparcia swego przywódcy" - pisze Piotr Żakowicz w imieniu swojej fundacji Ex Corde.

Sprawa ewentualnej przeprowadzki prezesa Kaczyńskiego do lepszego miejsca wzbudziła w sieci sporą sensację. Jedną z komentujących sprawę osób jest reżyser Andrzej Saramonowicz.

Zobacz także: Zobacz także: Jarosław Kaczyński zapowiada dekoncentracja mediów. Co może zrobić PiS?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić