Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Chcą wybudować Kaczyńskiemu pałacyk jak Piłsudskiemu. Fundacja zbiera już pieniądze

1487
Podziel się

Naród polski pragnie uhonorować i wynagrodzić swego Naczelnika i ofiarować mu pałacyk w Warszawie - twierdzi fundacja Ex Corde.

Chcą wybudować Kaczyńskiemu pałacyk jak Piłsudskiemu. Fundacja zbiera już pieniądze
(PAP/Tomasz Gzell / iStock/kolaż o2.pl)
bCYVbnwB

*Zbiórka na Kaczyńskiego bezpośrednio nawiązuje do Józefa Piłsudskiego. *Na dworek "Milusin" w Sulejówku złożyli się bowiem żołnierze i byli podkomendni. Kto składa się na prezesa PiS? Według ustaleń natemat.pl, fundacja Ex Corde zarejestrowana w Białymstoku.

Jest fundacja, jest własna metafizyczna patronka (Matka Boska Kodeńska), jest i fundusz założycielski w kwocie 3 tys. zł. To z pewnością nie wystarczy na pałacyk dla Jarosława Kaczyńskiego, więc Ex Corde prowadzi zbiórkę publiczną - czytamy.

Co można znaleźć w ulotce rozdawanej ponoć na Krakowskim Przedmieściu? Jest m.in. uzasadnienie zbiórki. O Jarosławie Kaczyńskim jej autorzy piszą, że "jest on człowiekiem, który całe swe życie poświęca ojczyźnie, nie dbając o własną wygodę". Dlatego Ex Corde chciałoby go przeprowadzić z Żoliborza do pałacyku.

bCYVbnwD

Ten pałacyk, który pragniemy mu ofiarować, to symbol naszych myśli, pamięci i chęci zapewnienia Mu bezpieczeństwa. Każda złotówka wpłacona na ten cel jest wyrazem konsolidacji narodu i dowodem wsparcia swego przywódcy" - pisze Piotr Żakowicz w imieniu swojej fundacji Ex Corde.

Sprawa ewentualnej przeprowadzki prezesa Kaczyńskiego do lepszego miejsca wzbudziła w sieci sporą sensację. Jedną z komentujących sprawę osób jest reżyser Andrzej Saramonowicz.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński zapowiada dekoncentracja mediów. Co może zrobić PiS?

bCYVbnwJ

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCYVbnxe
KOMENTARZE
(1487)
cyklon b
3 lata temu
Lepiej niech mu fundną, wizytę u dobrego psychiatry:)
Nika6
3 lata temu
Moze zamiast palacykow naczelnikowi, niech nasz rzad zasponsoruje mieszkania dla mlodych malzenstw lub samotnych matek... nóż sie sam w kieszeni otwiera...
nnn
3 lata temu
Bez przesady...
bCYVbnxf
Dana
3 lata temu
Przecież Kaczyńscy już raz dostali willę na Żoliborzu po Lis-Kuli.
Wero
3 lata temu
Jarek będzie miał 30.000 miesięcznie jak przejdzie na eme, niech sam sobie kupi pałacyk...
Najnowsze komentarze (1487)
kominiarz
3 lata temu
a drugiemu mauzoleum nich wybudują :)
pan
3 lata temu
ten nierób nie przepracował w zawodzie 3 miesiecy , udciwie zapracowanych nie oddał do ZUZ 100 zł., przec całe dekady zył, jadł, ubierał go podatnik RP. Wiec ca co Ja, mam findowac mu mieszkanie . 40 lat pracy 61 la zycia, 45% rząd zabierał mi na cele publiczne - w tym na utrzymanie takich nierobów . I kto mi cos w prezencie dał ? Nic . Prezes Kaczor jak nie ma to niech idzie tam gdzie inny - schronisko sw. Alberta. i.t.p
widz
3 lata temu
Za swoje własne pieniądze możecie mu postawić następny Pałac Kultury. Ale nie liczcie na nasze kieszenie. Zresztą w sejmie PiS ma większość, niech więc posłowie oddają co drugą dietę, a do końca kadencji pałacyk w stanie surowym będzie stał. Nie mówię o reszcie PiSi...w kraju. Wspólnymi siłami to zrobicie- postawicie wodzowi pałacyk. Byle nie skończyło się to tak, jak z pomnikami.
Chop z Kurpi.
3 lata temu
Niech prezio nie martwi się o swoją przyszłość. Dwa "pałacyki" już czekają / jeden na Rakowieckiej , drugi na Białołęce/. W odwodzie trzeci - Tworki.
zbulwersowana
3 lata temu
A ja słyszałam, że odebraną willę po Jaruzelski ma dostać poseł a nie przywódca (?!) Kaczyński. To kuz zmienili zdanie? Co go porownują do Piłsudskiego! Formalnie jest tylko posłem i prezes partii. Zero zasług i stanowisk poza 27 letnim naciskaniem guzika w Sejmie :p Jaki to przywódca? To panu posłowi wszystko trzeba podać pod nos i załatwić za niego a nawet zapłacić? A może za kilka lat jakiś DPS?
lucy
3 lata temu
NAJLEPIEJ ŁADNY , JASNY POKOIK W TWORKACH !!!!!
emeryt
3 lata temu
Brak mi słów, głupota goni głupotę
ryt
3 lata temu
Mnie mówili że zbierają na zamek ,mam różne chciałem podarować nie wiedziałem czy dać do kurtki czy do spodni ?
bCYVbnwX
9Latek
3 lata temu
Jaki mamy tera ustrój POnieważ mi się wymsknęło i nie wiem.
gosc
3 lata temu
najlepiej na san escobar
Jogi
3 lata temu
Dam i to chętnie dam jak będa na jakiegoś snajpera zbierali.
ak001
3 lata temu
Dobra, niech budują. Sam się dorzucę. Stawiam tylko jeden warunek: zamkną go tam, i nigdy już nie wypuszczą, ani nie pozwolą nikomu tam wejść.
No more pis
3 lata temu
Kaczyński dostanie pałacyk z kratami w oknach.
xxx
3 lata temu
Niechby był i nawet dworek,ale na terenie Tworek...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić