Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Chciały mieć idealne selfie. Sześcioro dzieci nie żyje

23
Podziel się:

Niebezpieczna moda na super-selfie zbiera śmiertelne żniwo. Szóstka rosyjskich dzieci w wieku od 10 do 17 lat nie żyje po tym, jak próbowały zrobić idealne zdjęcie. Wszystko zdarzyło się w ciągu zaledwie tygodnia.

Chciały mieć idealne selfie. Sześcioro dzieci nie żyje
(Pixabay.com)

Najtragiczniejszy był wypadek z pociągiem towarowym. Tam super-selfie chciała zrobić trójka dzieci: 10-letni Ustinia Zembaktin, jego 13-letni Brat Sergiej i 13-letni Władysław Koroszinkin. Jak podaje "Daily Mail", cała trójka chciała zrobić sobie zdjęcie na tle nadjeżdżającego pociągu.

Cudem z wypadku uratowała się 13-letnia Ania Kwatowa. Odciągnęła ją jej koleżanka, która wcześniej wołała, żeby wszyscy zeszli z torów. W ostatniej chwili uderzył ją jednak pociąg i teraz uratowana dziewczyna leży w szpitalu w krytycznym, ale stabilnym stanie.

W kolejnych wypadkach każda z ofiar zginęła po dotknięciu kabli wysokiego napięcia. 14-letnia Maria Switlenko spadła z mostu kolejowego i głową zahaczyła o przewody. 17-letni Denis Kundakow na oczach dwóch nastoletnich koleżanek wszedł na nasyp kolejowy i chwycił się kabli. Zginął na miejscu.

*Ostatnią ofiarą jest 15-letni Sergiej Kustow. *Nastolatek wspinał się na słup energetyczny i dotknął niezaizolowanych kabli. Jego znajomy, który przyglądał się wyczynowi kolegi powiedział, że Sergiej chciał zrobić dobre selfie.

*Niewykluczone, że ofiar będzie jeszcze więcej. *Brytyjska gazeta ostrzega przed coraz to śmielszymi próbami robienia sobie zdjęć. Chętnych nie brakuje. Część z nich ginie, inni cudem uchodzą z życiem. Tak jak 16-latka z miasta Janauł. Dziewczyna ma poparzone 90 proc. ciała po tym, jak wspięła się na pociąg towarowy, aby zrobić selfie. Dziewczyna też dotknęła kabli.

*Maksymilian Kalennik z rosyjskiej kolei przestrzega rodziców. *Prosi ich, by uświadamiali dzieciom jak wielkim zagrożeniem są przewody i zbliżanie się do pociągów poza stacjami. Za każdym razem słychać o rzekomym zrozumieniu, ale później i tak rodzice o tym nie rozmawiają, bo uważają, że ich dzieciom coś takiego się nie wydarzy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
dna
5 lata temu
Jest nas i tak za dużo, selekcja naturalna jak kiedyś przy porodach, tylko najsilniejsi przeżywali
Adaś
5 lata temu
W takie coś przynajmniej można uwierzyć, są konkretne informacje, relacje świadków itp, a nie jak było w przypadku np błękitnego wieloryba - Masa osób nie żyje, tylko, że nikt nic nie widział. A co do samej sprawy, to na prawdę głupota, tym bardziej, że w internecie mamy już miliony filmów i informacji o ludziach, którzy zginęli w podobny sposób. Troche wyobraźni i myślę, że dałoby się tego uniknąć...
Michał
5 lata temu
Wiedziałem, że komentarze mnie nie zawiodą <3 A ludzie wyznają takie same poglądy co ja!
VASCO
5 lata temu
z zniecierpliwieniem czekam na następne ofiary, ich głupota świetnie poprawia humor
dddddddddd
5 lata temu
rosja to ogólnie śmiertelna moda
Elena
5 lata temu
Osobniki z gatunku homosapiens uszkodzone genetycznie.
wwa
5 lata temu
selekcja naturalna
Norma
5 lata temu
Na to nie ma rozwiązania. Tak już niestety jest, że głupota przeważa nad zdrowym rozsądkiem.
Mimi
5 lata temu
Głupich nie sieją, sami się rodzą...
Grzegorz
5 lata temu
to jest wina rodziców. Można się było spodziewać, że świat wirtualny do tego stopnia zawładnie umysłami dzieci, że przestaną go odróżniać od tego prawdziwego. Przecież w komputerowych grach takie tragedie się nie dzieją.
Xxx
5 lata temu
Skąd te durne pomysły! Jakim cudem wpadają na coś takiego? Gdzie rozum?!
Bolo
5 lata temu
Antoni często chwytał za kabel Misiewicza a go nie popieściło :/
jar
5 lata temu
i tak dzięki dziennikarzom jakis lokalny głupi pomysł rozlewa się na cały świat
kropka
5 lata temu
kolejny fake-news... jak wieloryb.... . "Dziennikarstwo" schodzi na psy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić