Bartłomiej Bajerski
|
aktualizacja

Chińczycy wysadzili w powietrze chrześcijański kościół. Wierni w rozpaczy

77 reakcji
0
0
77
Podziel się

Świątynia baptystów błyskawicznie zamieniła się w kupę gruzu. Władze nakazały zniszczenie kościoła, bo nie był zarejestrowany.

Chińczycy wysadzili w powietrze chrześcijański kościół. Wierni w rozpaczy
(Youtube.com, Guardian News)

Najpierw wysadzili budynek ładunkami wybuchowymi. Potem na gruzowisko w miejscowości Linfen leżącej w północnej prowincji Shanxi weszli robotnicy z młotami pneumatycznymi i rozbijali nimi zachowane większe kawałki muru. Chińskie władze nikogo nie dopuszczały w pobliże.

Policja otoczyła teren wokół kościoła szczelnym kordonem. Robotnicy odpalili ładunki. Pojawiły się koparki i robotnicy - relacjonował pastor Yang Rongli, który rozmawiał z Premier Christian Radio.

Golden Lampstand Church został oddany do użytku w 2009 roku. Nie został zarejestrowany u komunistycznych władz, czego wymaga restrykcyjne prawo dotyczące działalności religijnej. Nie zrobiono tego, by uniknąć nadzoru. Pastor Yang Rongli spędził wcześniej 7 lat w więzieniu za służbę Bogu.

Świątynia została zbudowana przez wiernych i za ich pieniądze. Kosztowała 17 milionów juanów (ok. 10,2 miliona złotych). Już w trakcie jej powstawania baptyści byli nękani. Robotnicy, którzy spali na placu budowy, zostali wielokrotnie pobici - podaje "The Guardian".

Wierni w Chinach coraz bardziej obawiają się o swój los. Zburzenie kościoła baptystów to kolejny taki atak na chrześcijan. W zeszłym miesiącu Chińczycy mieli zburzyć w sąsiedniej prowincji kościół katolicki. Świątynia stała od 20 lat.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

77
0
0
KOMENTARZE
(77)
FR
2 lata temu
Za 10,2mln to jakaś Chińska podróba,u nas wystarczy tylko na plebanię.
zosia
2 lata temu
Ciekawe, czy mają odwagę wysadzać również meczety?
er
2 lata temu
Islamisci przyjda to beda wtedy doceniac chrzescijan.
tak
2 lata temu
po co budować kościoły? Jak chce się spotkać Boga to nie potrzeba budynku
a.
2 lata temu
Taki budynek nie buduje się w tydzień.Ciekawe czemu władze czekały by zrobić bum zamiast zablokować budowę?
Najnowsze komentarze (77)
anonymous
rok temu
i bardzo dobrze
ateista
2 lata temu
Nie zarejestrowali: " Nie zrobiono tego, by uniknąć nadzoru.". A u nas brak jakiegokolwiek nadzoru jest podstawą funkcjonowania Kościoła Katolickiego!
pafawag
2 lata temu
Naa miejscu kościała postawią meczet :(
xxyyzz
2 lata temu
przynajmniej chinczycy nie wpuszczaja szatanskiego okupanta na swoj teren
Pl
2 lata temu
Wysłać im bombki wszystkożernym skosnookim
Bezwyznaniowi...
2 lata temu
I dobrze. Niech każdy kraj ma swoją religię
wolkar
2 lata temu
"Nie został zarejestrowany u komunistycznych władz, czego wymaga restrykcyjne prawo dotyczące działalności religijnej. Nie zrobiono tego, by uniknąć nadzoru." - a więc wszystko odbyło się zgodnie z miejscowym prawem! |burzono samowolkę budowlaną i nie ma co się oburzać...
Rafał
2 lata temu
Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi. Ewangelia św. Jana
Ks. Jozef
2 lata temu
Na wszystko musisz miec pozwolenie. Na strajkowanie w Warszawie nie dostaniesz zadnego. A Polacy i tak bez pozwolenia strajkuja. A wracajac do kosciola, to ile tych budynkow w Polsce powstalo i stoja pustkami. Mozna by tam swietlice dla dzieci zrobic, albo propagowac sporty extremalne.
Marek
2 lata temu
Na trwam pokazuja caly czas najlepsze domy pedalow. Zapraszamy do rozebrania
www.
2 lata temu
A Lichen jest zarejestrowany - tak tylko pytam .
Równi i równi...
2 lata temu
Jeśli Chiny wysadzą meczet, to znikną z powierzchni jako kraj. Czekamy na dalsze wieści.
polak45
2 lata temu
w Poznaniu ksiądz też zburzył kościół i co to też atak na chrześcijaństwo
Pomorzak
2 lata temu
W Niemczech i Francji rozbierają kościoły legalnie postawione to dobrze jak robią to Chińczycy z nielegalnymi budowlami to wielkie aj waj. Czegoś nie rozumie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić