Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Chiny grożą USA. Chodzi o walkę z koronawirusem

1050
Podziel się:

Chińczycy odnotowują coraz mniej przypadków zarażenia koronawirusem. Oficjalna państwowa agencja opublikowała artykuł, w którym pochwalono działania rządu. Pojawiło się również ostrzeżenie skierowane do Stanów Zjednoczonych.

Chiny grożą USA. Chodzi o walkę z koronawirusem
(Getty Images, Stringer)

Artykuł, w którym pojawiła się groźba, został udostępniony przez agencję Xinhua. Według jego autorów Chińczycy są zdolni narzucić przemysłowi farmaceutycznemu wytyczne, które pogrążyłyby USA w "potężnym morzu koronawirusa".

Gdyby Chińczycy spełnili swoją groźbę, Amerykanie znaleźliby się w trudnej sytuacji. W ostatnim czasie rządowa Agencja Żywności i Leków z USA ogłosiła niedobór leków, które mogą pomoc pacjentom zarażonym koronawirusem.

Organizacja zataiła, o jaki lek dokładnie chodzi. Ujawniono jedynie, że brak jest związany z zapotrzebowaniem na surowce wytwarzane właśnie w Chinach.

Zobacz też: Walka z koronawirusem w Polsce. Minister zdrowia: kupujemy wszystko, co jest na rynku

Koronawirus: jak Amerykanie zareagowali na groźbę ze strony Chin?

Do artykułu Xinhua odniósł się Marco Rubio. Amerykański senator Partii Republikańskiej przyznał, że USA rzeczywiście pozostaje uzależnione od Chin w kwestii produkcji wielu towarów. Dotyczy to również leków, które są niezbędne w walce z epidemią koronawirusa.

Stany Zjednoczone pozostają jednym z liderów w dziedzinie badań medycznych. Jednak z czasem produkcja wielu leków została przeniesiona za granicę.

Od 80 do 90 procent antybiotyków stosowanych w USA jest dostarczanych z Chin. Marco Rubio stwierdził, że jeśli Komunistyczna Partia Chin zrealizuje groźbę o nałożeniu ograniczeń, może dojść do paraliżu systemu opieki zdrowotnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić