Karolina Woźniak| 

Chiny. Organizm 17-dniowego dziecka samodzielnie zwalczył koronawirusa

69

Ta dziewczynka jest najmłodszą osobą w Chinach, która pokonała chorobę. Dziecko przyszło na świat 5 lutego w szpitalu w Wuhan - epicentrum epidemii koronawirusa.

Wuhan
Wuhan (YouTube)

U kobiety zdiagnozowano koronawirusa tuż przed narodzinami jej dziecka. Po 4 dniach u noworodka również wykryto patogen. Na oddziale neonatologicznym doktor Zeng Lingkong i jego zespół przez całą dobę opiekowali się dziewczynką.

Organizm noworodka zwalczył koronawirusa

W końcu umieszczono ją w izolacji, żeby uchronić inne dzieci przed infekcją. U 17-dniowego dziecka nie wystąpił żaden z poważniejszych objawów związany ze śmiertelną chorobą, która przypomina zapalenie płuc.

Doktor Zeng i jego zespół nie podawali noworodkowi żadnych leków przeciwwirusowych. Dziewczynka nie miała trudności w oddychaniu, nie gorączkowała. Jej stan był stabilny i nie ulegał pogorszeniu więc nie przepisywano żadnych leków.

Mama dziecka pozostaje w kwarantannie, ale noworodek wrócił już do domu. Po 16 dniach leczenia dziecku wykonano dwa testy na obecność koronawirusa. Oba wyniki były negatywne.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus we Włoszech. Pustki na ulicach miast

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić