Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Chiny. Tajemnicze laboratorium tuż obok epicentrum koronawirusa

200
Podziel się:

Zaledwie 30 kilometrów od miejsca, gdzie najprawdopodobniej rozpoczęła się epidemia koronawirusa, znajduje się tajemnicze laboratorium, które według jednego z ekspertów jest częścią tajnego programu broni biologicznej. Wiele osób wierzy w jego teorie, że nowy wirus nie pojawił się przypadkiem.

Chiny. Tajemnicze laboratorium tuż obok epicentrum koronawirusa
(East News, Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Śmiertelna epidemia koronawirusa, która ogarnia świat, miała swój początek 30 km od Instytutu Wuhan. Są to to najbardziej zaawansowane chińskie laboratoria badań nad wirusami.

Koronawirus może być wyciekiem broni biologicznej

Jeden z ekspertów w tej dziedzinie twierdzi, że rozpowszechnianie się wirusa nie rozpoczęło się przypadkiem. Dany Shohama, były izraelski oficer wywiadu, twierdzi, że Wuhan Institute of Virology jest częścią tajnego programu broni biologicznej.

Pewne laboratoria w instytucie były prawdopodobnie zaangażowane w badania i rozwój chińskiej broni biologicznej. Były to działania poboczne, jeśli nie główny obiekt zainteresowań- zapewnił bez potwierdzenia dowodów.

Zobacz także: Zobacz także: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

Podobne historie zaczęły krążyć w Chinach. Ludzie twierdzą, że wirus jest wynikiem spisku i wojennych działań amerykańskiego wojska. Władze wszystkiemu jednak zaprzeczają i wątpią, aby panujący koronawirus był częścią broni biologicznej.

Nie ma dowodów na to, że była to broń biologiczna, a wszelkie twierdzenia, że jest inaczej, dezinformują i są niezwykle nieodpowiedzialne – powiedział Washington Post profesor Vipin Narang.

Chiny są już oskarżane o łamanie umów międzynarodowych i prowadzenie badań nad bronią biologiczną. Podobne teorie zostały wysnute przez USA po opublikowaniu ich corocznego raportu w sprawie zgodności z chińskim traktatem zbrojeniowym. Według sprawozdań Chiny pracują nad tajemniczymi wirusami. Nie ma na to jednak dowodów.

Profesor Narang wątpi, aby wirus 2019-nCoV był bronią biologiczną, która wymknęła się spod kontroli. Według niego, nowy koronawirus jest zbyt łagodny, uleczalny i nie ma śmiertelności, której można by oczekiwać od broni bilogicznej.

Gdyby broń biologiczna była zastosowana, byłaby straszna. Dobra broń biologiczna teoretycznie ma wysoką śmiertelność i nie aż tak wysoką zaraźliwość - dodał profesor.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(200)
Bartus
2 lata temu
to chińczycy wypuścili koronawirusa to niech teraz wyleczął ludzi bo jak narazie to nic nie robią
11111
2 lata temu
GŁUPIE CHINY
joshua
2 lata temu
Co dał światu współczesny komunizm? CHINSKI KORONAVIRUS i to nie jest niestety śmieszne
joshua
2 lata temu
Korona virus to chinski produkt niepotrzebnych experymentów chinskich naukowcow.Pamietajmy o tym
Boo
2 lata temu
Nie prane 5 dni skarpetki są niebezpieczniejsze niż wirus z "Juham" .Uważajcie jak znajdziecie
Ala
2 lata temu
Dobrą broń biologiczną trzeba przetestować w terenie, na innych ludzaich. Sprawdzili po prostu jak działa nowy wirus na ludzi i już wiedza, ze musza nad nim jeszcze popracować.
Eugeniusz
2 lata temu
Sądzę że to prawda CHINY go wyprodukowali i on sie w jakiś sposób ulotnił.
Ciangping
2 lata temu
To dlatego papież franiszek dał po łapach azjatce ,pewnie go wówczas zarażila korononawirusem a teraz biedaczek siedzi zamknięty w bibliotece i czeka końca swoich dni.
Jaki jest cel
2 lata temu
Cytat"Profesor Narang wątpi, aby wirus 2019-nCoV był bronią biologiczną, która wymknęła się spod kontroli. Według niego, nowy koronawirus jest zbyt łagodny, uleczalny i nie ma śmiertelności" ALE CZY BROŃ BIOLOGICZNA MUSI ZABIJAĆ, przecież broń biologiczna która rozkłada gospodarczo kraje i eliminuje konkurencję jest też bardzo cenna ?
Cyber Marian
3 lata temu
Tez mnyele że to broń biologiczna gdzieś trzeba ją sprawdzić no nie
xD.
3 lata temu
xDDD
gość
3 lata temu
A akcje firm farmaceutycznych w górę! :)
Agent
3 lata temu
Vaticano, Vaticano... tam należy szukać prawdy nie tylko o wirusologii. To nie przypadek, że w naszym kochanym kraju KK już znacznie podnosi ceny za pochówek. Stara policyjna zasada, która określa krąg podejrzanych jest widoczna w pytaniu: kto na zdarzeniu osiąga korzyści?
pawel
3 lata temu
wszyscy wiemy że wirusa zmutowali chłopi na targu … a tu nagle takie coś +++
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić