Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Chiny wyślą do Pakistanu armię kaczek .Ma pokonać plagę szarańczy

353

Zagraniczne media podają, że do 100 tysięcy kaczek zostanie wysłane ze wschodniej prowincji Zhejiang do Pakistanu. Ma to pomóc w walce z plagą szarańczy, która opanowała kraj.


Chiny wyślą do Pakistanu armię kaczek .Ma pokonać plagę szarańczy
(Twitter)

Zanim to jednak nastanie, Chiny wyślą do Pakistanu grupę ekspertów, którzy doradzą, jak można poradzić sobie z inwazją szarańczy. Zdaniem "Ningbo Evening News" to najgorsza plaga, jaka nawiedziła kraj na przestrzeni 20 lat.

Chiny pomogą w walce z szarańczą. Wyślą "armię kaczek"

Dwie dekady temu Chiny borykały się z podobnym problemem. Postanowiły wówczas pokonać szarańczę wypuszczając kaczki, które żywią się owadami. Wykorzystanie tych ptaków jest nie tylko tańszą opcją - odznacza się również znacznie niższą szkodliwą dla środowiska niż wykorzystywanie pestycydów.

Badacz z Instytutu Technologii Rolniczych z Zhejiang, Lu Lizhi stwierdził, że "kaczki wolą pozostawać w grupie, więc łatwiej nimi zarządzać niż kurczakami". Dodał również, że kaczki są w stanie zjeść ponad 200 szarańczy dziennie, w porównaniu z kurczakami, które mogą zaledwie 70.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Z plagą szarańczy walczy również Afryka. Naukowcy ostrzegają, że ich liczba może wzrosnąć nawet 500-krotnie. To nierozerwalnie wiąże się ze zniszczeniem upraw i pastwisk dla zwierząt. Wykorzystywane są tam ręczne pompy opryskowe. Eksperci twierdzą, że spryskiwanie pól pestycydami z powietrza jest skuteczniejszą metodą walki z szarańczą.

Zobacz także: Zobacz także: Niszczycielska inwazja. Szarańcza pustoszy uprawy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić