REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 41 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski21.01.19 (21:07)

Cieśnina Kerczeńska. Tragiczny pożar na dwóch statkach

Pożar w Cieśninie Kerczeńskiej rozpoczął się od eksplozji na jednym ze statków. Trwa akcja ratunkowa.
Sputnik/Xinhua News / East News

Nie żyje co najmniej 11 marynarzy - informuje w najnowszym komunikacie rosyjska Federalna Agencja Transportu Morskiego i Rzecznego.

Na początku informowano o jednej ofierze śmiertelnej. Potem tragiczny bilans wzrósł do 10 marynarzy, którzy zginęli. Osiem osób jest nadal poszukiwanych, Rosjanie wysłali 10 jednostek do akcji ratowniczej w Cieśninie Kerczeńskiej.

REKLAMA

Tankowiec i gazowiec płynęły pod banderą Tanzanii. Po wybuchu na jednym z nich ogień przeniósł się na drugi - podaje Russia Today. Federalna Agencja Transportu Morskiego i Rzecznego informuje, że eksplozja nastąpiła podczas przepompowywania paliwa między statkami. Pojawiły się pierwsze doniesienia, że w trakcie tej operacji nie zachowano należytych środków bezpieczeństwa.

Marynarze ratowali się, skacząc do wody. Jednostki ratownicze podjęły z Cieśniny Kerczeńskiej 12 osób. Wcześniej podawano, że Rosjanie uratowali 14 osób.

Załogi statków "Candy" i "Maestro" liczą w sumie 31 osób. Marynarze to w większości Turcy i obywatele Indii. Władze w Ankarze potwierdziły, że na gazowcu i tankowcu pracowało 16 obywateli tureckich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij