Janusz Maj| 
aktualizacja 

Cuchnący problem na nowym dworcu. Działa tylko jedna toaleta

24

Władze dworca twierdzą, że to niedawna awaria. Pasażerowie wprost przeciwnie. Bareja wciąż żywy.

Cuchnący problem na nowym dworcu. Działa tylko jedna toaleta
(East News, MARIUSZ GACZYNSKI)

*Dworzec PKS w podziemiach galerii Wroclavia. * Świeżo po remoncie ma brzydko pachnący problem. Do jedynej czynnej tam damskiej toalety ustawiają się długie kolejki. Dwie pozostałe wygódki są zamknięte, choć jak twierdzą świadkowie - nigdzie nie widać oficjalnej informacji.

Sytuacja trwa co najmniej od 21 maja, bowiem wtedy pierwszy raz napisałem do Polbusu w tej sprawie. Firma obrała swego czasu pewną strategię - nieczynne z powodu zdewastowania. Zamknięta jest toaleta dla mężczyzn i inwalidów, więc musimy, wraz z kobietami, korzystać z jednej toalety – mówi "Gazecie Wrocławskiej" wyraźnie zirytowany Krystian Kołodziejczuk.

Toaleta pobliskiego centrum handlowego załatwia sprawę? Nie do końca, bo ruch na dworcu trwa całą dobę. Wykracza więc poza godziny pracy galerii.

W godzinach otwarcia centrum handlowego zapraszamy podróżnych do korzystania z usług Wroclavii, nie tylko w zakresie toalet, ale również oferty gastronomiczno-rozrywkowej oraz handlowej. Jesteśmy w kontakcie z dworcem – stwierdza Anna Kula, rzecznik Wroclavii.

Zarządzający obiektem Polbus rozkłada ręce. Twierdzi, że zamknięcia toalet męskiej i dla inwalidów spowodowane są notorycznymi dewastacjami obiektów. Prezes Polbusa Krzysztof Balawejder dostrzega ten problem.

Faktycznie, w tym momencie mamy do dyspozycji tylko toaletę damską dla wszystkich podróżnych. Ostatnio na naprawę wydaliśmy około 4 tysiące złotych, a po kilku godzinach znowu musieliśmy zamknąć działające toalety ze względu na ich dewastację. Nie jestem w stanie teraz określić, kiedy otworzymy toaletę męską i dla inwalidów. To zależy od prowadzonych tam prac - tłumaczy.

Bywalcy mają jednak inne zdanie. Ich zdaniem sytuacja trwa dłużej i z każdym miesiącem jest coraz bardziej napięta. Polbus ma również ignorować prośby zniecierpliwionych pasażerów.

Ta sytuacja trwa już od dłuższego czasu. Jestem prawie codziennie na tym dworcu! Pisałem nawet wiadomości w tej sprawie do firmy Polbus, ale na żadną z nich nie odpowiedzieli – żali się Kołodziejczuk.

Wrocławski dworzec otwarto 7 listopada zeszłego roku. Pasażerowie sygnalizują problemy z toaletami od maja tego roku. Wobec braku jednoznacznych deklaracji pasażerom pozostaje jedynie wytrzymać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić