Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Kwiatkowska
|

Czarna seria Samsunga. Wycofuje z rynku 2,8 mln pralek

14
Podziel się:

Ze sklepów i magazynów w USA znikną 34 modele pralek ładowanych od góry, które Samsung wyprodukował między marcem 2011 r. a listopadem 2016 r. Maszyny nadmiernie wirowały, a nawet wybuchały.

Czarna seria Samsunga. Wycofuje z rynku 2,8 mln pralek
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Bjoertvedt)

Do tej pory firma otrzymała 733 skarg. Dziewięć osób zgłosiło, że przez drzwi pralki doznało uszkodzeń ciała, a jedna nawet twierdzi, że klapa złamała jej szczękę. Niektórzy utrzymują, że ich pralki wybuchały podczas normalnego użytkowania i podali firmę do sądu.

Samsung podjął decyzję dobrowolnie. Wewnętrzne raporty potwierdziły, że bębny pralek powodowały nadmierne wibracje, a klapy odpadały podczas programu z szybkim wirowaniem.

Naszym priorytetem jest zmniejszenie jakiegokolwiek zagrożenia w domach naszych klientów i zapewnienie im łatwych i prostych alternatyw w związku z wycofaniem sprzętu - czytamy w BBC wyjaśnienia Johna Herringtona, wiceprezesa i dyrektora generalnego działu AGD Samsung Electronics America.

Wcześniej Samsung usunął z amerykańskiego rynku 2,5 smartfonów Galaxy Note 7. Wadliwe baterie telefonów wybuchały na masową skalę i stanowiły poważne zagrożenie dla użytkowników.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
Wojtek
6 lat temu
Szajsung Ludzie pszestańcie kupować ten złom !!!
Sz
6 lat temu
Oni po prostu rozwijają przemysł zbrojeniowy. Każdy ma w domu coś Samsunga, no i zadrzyj tu teraz z Koreą to wybuchniesz.
lol
6 lat temu
chyba to nie byl dobry pomysl zatrudniac refjudzis
dubienko
6 lat temu
Ja kupiłem lodówkę samsunga(2 drzwiowa z kostkarką)po roku wymieniano od agregatu po uszczelki i drzwi, w końcu wymienili na nową( nie Chińską tylko Koreańską- podobno lepsza)po upływie gwarancji znowu poszedł agregat, musiałem kupić za swoje nowy. Jedynie co to jeszcze telewizory robią jakie takie. Sprzęt AGD nie zostawią specjalistom (whirpool , electrolux...........czy inne firmy mające lata doświadczeń .
M
6 lat temu
Marka SAMSUNG doszła OBECNIE z jakością na krawędź maXymalnego "badziewia". To wszystko zawdzięcza swoim maXymalnym oszczędnościom na materiałach i jakości wykonania. Zastanów się na kupnem czegokolwiek z tej firmy. Life is brutal and full of zasadzkas.
alex
6 lat temu
tak to jest jak się produkuje wszystko nie długo będą samochody od samsunga
Anty
6 lat temu
Samsung powinien zająć się wyłącznie produkcją piecyków na zimę , zamiast telefonu zrobili podgrzewacz do dłoni , a zamiast pralki piekarnik , chyba zatrudnili inżyniera urządzeń grzewczych i ten nie radzi sobie z projektowaniem innych urządzeń .
a.
6 lat temu
2,5 wycofanych smartfonów..? Chyba liczyli już po eksplozji..
fg
6 lat temu
ZMASOWANY ATAK ŚWIATOWEJ MASONERII NA POLSKĘ I KOŚCIÓŁ Z ŻYDOWSKĄ LOŻĄ MASONSKĄ B’NAI B’RITH W TLE
,,Wolny" ryne...
6 lat temu
Kto na tym skorzysta? Apple i im podobni.
Olek
6 lat temu
Najwidoczniej nikt nie testował wystarczająco tych pralek jak i telefonów. Koncerny idą na masówkę i taniochę dlatego to jest robione w chinach przez dzieci.Trochę stracą to sie może naucza by zrezygnowac z tandety jak i programowalnego zużycia sprzętu!!!
23
6 lat temu
"Samsung usunął z amerykańskiego rynku 2,5 smartfonów" to chyba niewiele:)
endrju
6 lat temu
tak samsung szydzil z iphona 6 ze sie wygina... wole by sie telefon wyginal niz eksplodowal...
KOP-2
6 lat temu
Tak to jest jak się idzie w ilość a nie jakość , cała produkcja do Chin a później problemy że byle jak .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić