Wojciech Darewicz| 

Dalajlama w szpitalu

7

83-letni Dalajlama trafił na oddział szpitala w New Delhi z powodu infekcji dróg oddechowych. Jak podaje Reuters, jego stan jest stabilny.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (newspix.pl)

Poczuł się źle. Żyjący na wygnaniu w Indiach duchowy przywódca Tybetu miał uskarżać się na dyskomfort. W związku z tym został przewieziony na badania.

Rano jego świątobliwość poczuł się źle. Zdiagnozowano u niego infekcję dróg oddechowych. Rozpoczęto już terapię. W szpitalu spędzi dwa, może trzy dni – powiedział Tenzin Taklha, sekretarz Dalajlamy.

Dalajlama ostrzega. W niedawnej rozmowie z Reutersem stwierdził, że gdy umrze, jego kolejna inkarnacja może pojawić się w Indiach, w których żyje na wygnaniu od 1959 roku. Duchowny ostrzegał przed następcą, którego mogą wskazać Chiny. Jego zdaniem nie powinien on zostać uznany.

Chiny uważają go za zagrożenie. Dalajlama jest w ich opinii separatystą. Uważają, że to oni mają prawo do wskazania jego następcy. Zdaniem żyjących na uchodźctwie Tybetańczyków, byłby to koniec ich trwającej od lat walki o prawdziwą autonomię.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Dalajlama wzruszył warszawiaków
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić