REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas27.06.19 (12:05)

Dania. Dzieci uczyły się w szkole "Allahu, Akbar". Rozpętała się burza

Dania żyje filmem zarejestrowanym w jednej ze szkół podstawowych. Na nagraniu widać, jak uczniowie uczą się "Allahu, Akbar" i klęczą na podłodze pod nadzorem nauczycielki. Wielu Duńczyków jest oburzonych.
uriasposten2 / Youtube.com

Film nie miał prawa powstać. Wideo nagrała imigrantka z Sudanu, której syn uczęszcza do szkoły podstawowej w Danii. Kobieta została specjalnie poinstruowana, aby tego nie robić.

Według informacji duńskiej telewizji TV2 nagranie pochodzi z 2018 roku. Nauka muzułmańskiej modlitwy odbyła się w mieście Vejle. Wideo stało się jednak głośne dopiero teraz za sprawą jednego z serwisów informacyjnych w Danii

REKLAMA

Powiedziano jej wyraźnie, że nie wolno nagrywać. Mogła robić zdjęcia, ale tylko swojemu synowi - powiedział w rozmowie z duńską stacją telewizyjną dyrektor szkoły, Gert Hougaard.

Chłopiec z Sudanu demonstrował kolegom islamską modlitwę. Na nagraniu widać, jak nauczycielka instruuje dzieci, aby powiedziały "Allahu, Akbar". Po tym cała klasa klęka i modli się.

Wideo oburzyło duńskich rodziców. W mediach społecznościowych powszechne są żądania zwolnienia dyrekcji szkoły. Komentujący często też nie zostawiają suchej nitki na nauczycielce.

Nauczyciel powinien zostać natychmiast zwolniony. A jeśli tak się nie stanie, powinno się zamknąć szkołę - takie głosy nie są odosobnione.

Szkoła z miasta Vejle odpiera zarzuty. Dyrektor placówki twierdzi, że modlitwa miała miejsce w związku z organizowanym tygodniem tematycznym. Jego celem była prezentacja różnych kręgów kulturowych. Hougaard podkreślił, że ma pełne zaufanie do wszystkich pracowników. Zasugerował też zaostrzenie przepisów dotyczących filmowania.

Zobacz też: Dominuje tu islam. "Czują się więźniami we własnym kraju"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij