Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Dania. Dzieci uczyły się w szkole "Allahu, Akbar". Rozpętała się burza

492
Podziel się:

Dania żyje filmem zarejestrowanym w jednej ze szkół podstawowych. Na nagraniu widać, jak uczniowie uczą się "Allahu, Akbar" i klęczą na podłodze pod nadzorem nauczycielki. Wielu Duńczyków jest oburzonych.

Dania. Dzieci uczyły się w szkole "Allahu, Akbar". Rozpętała się burza
(Youtube.com, uriasposten2)

Film nie miał prawa powstać. Wideo nagrała imigrantka z Sudanu, której syn uczęszcza do szkoły podstawowej w Danii. Kobieta została specjalnie poinstruowana, aby tego nie robić.

Według informacji duńskiej telewizji TV2 nagranie pochodzi z 2018 roku. Nauka muzułmańskiej modlitwy odbyła się w mieście Vejle. Wideo stało się jednak głośne dopiero teraz za sprawą jednego z serwisów informacyjnych w Danii

Powiedziano jej wyraźnie, że nie wolno nagrywać. Mogła robić zdjęcia, ale tylko swojemu synowi - powiedział w rozmowie z duńską stacją telewizyjną dyrektor szkoły, Gert Hougaard.

Chłopiec z Sudanu demonstrował kolegom islamską modlitwę. Na nagraniu widać, jak nauczycielka instruuje dzieci, aby powiedziały "Allahu, Akbar". Po tym cała klasa klęka i modli się.

Wideo oburzyło duńskich rodziców. W mediach społecznościowych powszechne są żądania zwolnienia dyrekcji szkoły. Komentujący często też nie zostawiają suchej nitki na nauczycielce.

Nauczyciel powinien zostać natychmiast zwolniony. A jeśli tak się nie stanie, powinno się zamknąć szkołę - takie głosy nie są odosobnione.

Szkoła z miasta Vejle odpiera zarzuty. Dyrektor placówki twierdzi, że modlitwa miała miejsce w związku z organizowanym tygodniem tematycznym. Jego celem była prezentacja różnych kręgów kulturowych. Hougaard podkreślił, że ma pełne zaufanie do wszystkich pracowników. Zasugerował też zaostrzenie przepisów dotyczących filmowania.

Zobacz także: Zobacz też: Dominuje tu islam. "Czują się więźniami we własnym kraju"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:

Co wiesz o islamie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(492)
qperNIK
3 lata temu
Czy w ramach tego tygodnia tematycznego, islamiści także musieli klękać i robić znak krzyża oraz powtarzać Ojcze Nasz?
Xdanii
3 lata temu
Dunczyk nie przyzna sie do bledu bedzie szedl w zaparte jak on czegos nie zrobi w pracy to nic sie nie stalo ale jak polak czegps nie zrobi to jest afera na cała firme z igły zrobia widly. Pracuje zdunczykami ponad 10 lat niby najszczesliwszy nadod na ziemni ja bym powiedzial ze bardzo zaklamany i fałszywy.
Max
3 lata temu
Kraje skandynawskie to już przeszłość !! To barbarzyństwo pozwalać tak rozprzestrzeniać się islamowi !!! W kilka lat i skończy się to tragedią dla rodowitych mieszkańców !!! Islam należy tępić a nie pomagać w jego rozwoju !!! Mało mają przypadków co dzieje się na bliskim wschodzie !!!!!
Joanna
3 lata temu
Aa czyli zakazac filmowania , dowodow zbrodni ma nie byc
kate
3 lata temu
A my bedziemy niebawem pokojowo chrystianizowac Arabie Saudyjska i okolice ... Nauczymy ich budowac koscioly za pieniadze z ropy , tuz naprzeciwko meczetow , bedziemy sie tam osiedlac i zyc - razem, dlugo i szczesliwie
Ar88
3 lata temu
A Dania jeszcze istnieje ? Tzn. Czy nadal jest Danią?
axel
3 lata temu
Muzułmanie w Danii (i nie tylko!!! ) gotują tamte społeczeństwa powoli jak żabę...a na koniec połkną ich tak, jak wróbel połyka muszkę. I będziemy mieć muzułmańskich sąsiadów za Odrą. A Jan III Sobieski niestety już nie żyje....
Nowa religia
3 lata temu
super ! zlikwidować lekcje religii katolickiej i wprowadzić obowiązkową " Allahu Akbar "
Polak Europej...
3 lata temu
Niemcy, Holandia niby unich jest wolność. Ja pracuje i wiedzę co się dzieje. to jest straszne niedaje się wyboru mówią że dzieci mają poznać inne kultury ale tylko uczą religia muzułmańska jest dobra i otwarta to kłamstwo....ale wiara katolicka to jest coś złego. Nic nawet niemożna powiedzieć że nie podoba mi się klutura muzułmańska bo można mieć problemy wpracy w urzedzie ....to przykre wszystko idzie w złym kierunku....
Vcc
3 lata temu
Vcc
Mmm
3 lata temu
Mi to wygląda na poznawanie przez dzieci innych kultur a nie namawia ie do modułów. Ale to moje zdanie
Mka
3 lata temu
Zaostrzenie nagrywania?? Zeby nikt nie widzial ja dzieci programuja!!
qui
3 lata temu
Nauczycielki powinny potem wziąć te dzieciaki i zaprezentować modły innych krajów. I ten Sudańczyk powinien tak samo wykonać znak krzyża. Dzieciaki mogą poznawać inne religie przez zabawę. Jeśli tak było, to ja nie mam nic przeciwko.
nobody
3 lata temu
czy modlili się do Chrystusa pana
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić