Michał Nowak
|
aktualizacja

Dar od papieża Franciszka dla rodziny Pawła Adamowicza

181 reakcji
0
0
181
Podziel się

Podczas uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska papież Franciszek przekazał jego bliskim różaniec. Wręczył go abp Leszek Sławoj Głódź, który w imieniu Ojca Świętego składał rodzinie zamordowanego kondolencje.

Abp Leszek Sławoj Głódź i rodzina zamordowanego Pawła Adamowicza podczas pogrzebowej mszy świętej w Bazylice Mariackiej.
Abp Leszek Sławoj Głódź i rodzina zamordowanego Pawła Adamowicza podczas pogrzebowej mszy świętej w Bazylice Mariackiej. (East News)

Gest podczas mszy świętej. Różaniec i kondolencje zostały przekazane po rozpoczęciu mszy świętej. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 12 w Bazylice Mariackiej.

Łączy się z nami ojciec święty papież Franciszek. Prosił, abym przekazał różańce od niego rodzinie zmarłego prezydenta – mówił abp Leszek Sławoj Głódź.

Po tych słowach metropolita Gdański przekazał różaniec rodzinie zmarłego prezydenta. W uroczystości brała udział jego żona Magdalena, córki Teresa i Antonina oraz brat i rodzicie. Był na niej również Jerzy Owsiak i wielu polskich polityków. Papież Franciszek zapowiedział, że w trakcie trwania pogrzebu Pawła Adamowicza będzie modlił się w jego intencji.

Urna z prochami Pawła Adamowicza została złożona w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej. Mszy pogrzebowej przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Homilię wygłosił abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański podkreślał, że śmierć włodarza Gdańska jest wezwaniem do rachunku sumienia i przemiany stylu życia politycznego, wspólnotowego, medialnego i społecznego.

181
0
0
KOMENTARZE
(181)
WW
rok temu
Rodzinie współczuję, medialnego podbijania nastrojów - nie rozumiem
P
rok temu
Szkoda jest człowieka - był młody i ma jeszcze małe dzieci, ale czy gdyby ten nożownik w napadzie obłędu zabił kogoś zwyczajnego - przechodnia na ulicy - krzycząc to samo - to byłaby żałoba narodowa??? Nie można popadać w absurdy - nie interesuje mnie polityka - nie wiem jakim był politykiem - dla mnie wszyscy ludzie są równi - a skoro codziennie ktoś umiera to czy nie powinno być żałoby narodowej przez cały rok?? Ten kto go zamordował był chorym psychicznie - więc nawet nie skażą go na karę więzienia. Niech on spoczywa w pokoju jako człowiek a nie polityk.
Trzeźwośc umy...
rok temu
Ginie cała rodzina ,rozjechana na drodze..to nie jest tragedia?? Nie ogłaszają wtedy żałoby narodowej....Flag też nie opuszczają...
Tom
rok temu
Plują na Kościół i księży, a tu taki cyrk.Dobre.
OO
rok temu
Znaleziono w necie."A gdy umarła Pan bogaty to mu nieśli wieńce,kwiaty. A jak umarł chłop z fabryki.Nie płakali bo był nikim.....
Najnowsze komentarze (181)
gość
rok temu
Dzięki temu różańcowi maja się nawrócić, odkupić trójmiejski układ i nie oszukiwać oraz kłamać publicznie ?!
Michał Kupiec...
rok temu
Różaniec to symbol diabła. Jezus wyraźnie powiedział jak się modlić do Ojca... różaniec celowo umniejsza zamienia Ojcze nasz które jest jak wstęp do modlitwy, na modlitwę Szatana: Pan z tobą ( nie bóg i nie ojciec) matko boża (bóg nie ma matki - ostrzegł tez nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną - matka jest przed dzieckiem). Kościół nie chce uznać wielu objawień i cudów Maryjnych - 3 tajemnica fatimską została ukryta... dlaczego ? Bo Matka Boża głosiła herezje, bluźniercze herezje - to ukryty diabeł. Odrzuccie różańce bo grzeszycie nimi, wróćcie do modlitwy jakiej nauczył was Jezus: ojcze nasz. Zastanówcie się nad słowami jakie wypowiadacie modląc sie „zdrowas Mario” a zrozumiecie ze bluźnicie nimi przecie Bogu! Święta Mario - błogosławiony owoc twojego życia Jezus. Święta Maria a bóg syn Boży tylko błogosławiony. Bog nie jest owocem życia Maryi. To podstęp... 10x zdrowas a ojcze nasz tylko wstęp zbędny dodatek za kolejne 400 lat. Gdy odmawianie różaniec na początku krzyż jest kr
san
rok temu
Śmierć Adamowicza jest wodą na młyn dla POKO Mają swojego męczennika i na jego trupie będą budować swoją pozycję objawiając nienawiść do nienawiści co już się dało zauważyć w histerycznych szlochach ich przywódców. Przypominam że PO nie chciała aby Adamowicz startował w wyborach i nie udzieliła mu poparcia tylko Wałęsie. Więc teraz nie udawajcie żalu po rzekomym waszym przyjacielu bo tak go nie traktowaliście
Minihu
rok temu
Hyoy mo w serce i innym volksojczom a ta cenzura to tylko pogorszy sytuacje nemcow
pawel
rok temu
dar od nieomylnego znawcy nowego testamentu ??? ew. Mateusza 6:7 i … jak to się ma do klepania paciorków ???
Joachim
rok temu
Kto był pomysłodawcą pogrzebu godnego jedynie osoby np papieża lub prezydenta państwa
Wq
rok temu
PO to jednak sekta
Gość
rok temu
Różaniec od papieża? Żenujące! Szkoda, że jeszcze obrazka nie było!
coollaw
rok temu
A byl lokalnym POlitykiem.Czy to nie przesada z narodowa zaloba?
coollaw
rok temu
O ile wiem to A byl wyznania mojzeszowego?O co tutaj chodzi?
Moher
rok temu
Straszne
g:Demaskowani...
rok temu
zawsze dobrze jest wcisnąć koszerną propagandę w celu dalszego kontrolowania najechanego narodu
piotr
rok temu
Głódz wez się zagłódz i zapij.
Agnes11
rok temu
Ludzie opanujcie się!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić