Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Michał Nowak
|
aktualizacja

Dar od papieża Franciszka dla rodziny Pawła Adamowicza

181
Podziel się:

Podczas uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska papież Franciszek przekazał jego bliskim różaniec. Wręczył go abp Leszek Sławoj Głódź, który w imieniu Ojca Świętego składał rodzinie zamordowanego kondolencje.

Abp Leszek Sławoj Głódź i rodzina zamordowanego Pawła Adamowicza podczas pogrzebowej mszy świętej w Bazylice Mariackiej.
Abp Leszek Sławoj Głódź i rodzina zamordowanego Pawła Adamowicza podczas pogrzebowej mszy świętej w Bazylice Mariackiej. (East News)

Gest podczas mszy świętej. Różaniec i kondolencje zostały przekazane po rozpoczęciu mszy świętej. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 12 w Bazylice Mariackiej.

Łączy się z nami ojciec święty papież Franciszek. Prosił, abym przekazał różańce od niego rodzinie zmarłego prezydenta – mówił abp Leszek Sławoj Głódź.

Po tych słowach metropolita Gdański przekazał różaniec rodzinie zmarłego prezydenta. W uroczystości brała udział jego żona Magdalena, córki Teresa i Antonina oraz brat i rodzicie. Był na niej również Jerzy Owsiak i wielu polskich polityków. Papież Franciszek zapowiedział, że w trakcie trwania pogrzebu Pawła Adamowicza będzie modlił się w jego intencji.

Urna z prochami Pawła Adamowicza została złożona w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej. Mszy pogrzebowej przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Homilię wygłosił abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański podkreślał, że śmierć włodarza Gdańska jest wezwaniem do rachunku sumienia i przemiany stylu życia politycznego, wspólnotowego, medialnego i społecznego.

Zobacz także: Zobacz także: Córka Pawła Adamowicza żegna ojca
KOMENTARZE
(181)
gość
3 lata temu
Dzięki temu różańcowi maja się nawrócić, odkupić trójmiejski układ i nie oszukiwać oraz kłamać publicznie ?!
Michał Kupiec...
3 lata temu
Różaniec to symbol diabła. Jezus wyraźnie powiedział jak się modlić do Ojca... różaniec celowo umniejsza zamienia Ojcze nasz które jest jak wstęp do modlitwy, na modlitwę Szatana: Pan z tobą ( nie bóg i nie ojciec) matko boża (bóg nie ma matki - ostrzegł tez nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną - matka jest przed dzieckiem). Kościół nie chce uznać wielu objawień i cudów Maryjnych - 3 tajemnica fatimską została ukryta... dlaczego ? Bo Matka Boża głosiła herezje, bluźniercze herezje - to ukryty diabeł. Odrzuccie różańce bo grzeszycie nimi, wróćcie do modlitwy jakiej nauczył was Jezus: ojcze nasz. Zastanówcie się nad słowami jakie wypowiadacie modląc sie „zdrowas Mario” a zrozumiecie ze bluźnicie nimi przecie Bogu! Święta Mario - błogosławiony owoc twojego życia Jezus. Święta Maria a bóg syn Boży tylko błogosławiony. Bog nie jest owocem życia Maryi. To podstęp... 10x zdrowas a ojcze nasz tylko wstęp zbędny dodatek za kolejne 400 lat. Gdy odmawianie różaniec na początku krzyż jest kr
san
3 lata temu
Śmierć Adamowicza jest wodą na młyn dla POKO Mają swojego męczennika i na jego trupie będą budować swoją pozycję objawiając nienawiść do nienawiści co już się dało zauważyć w histerycznych szlochach ich przywódców. Przypominam że PO nie chciała aby Adamowicz startował w wyborach i nie udzieliła mu poparcia tylko Wałęsie. Więc teraz nie udawajcie żalu po rzekomym waszym przyjacielu bo tak go nie traktowaliście
Minihu
3 lata temu
Hyoy mo w serce i innym volksojczom a ta cenzura to tylko pogorszy sytuacje nemcow
pawel
3 lata temu
dar od nieomylnego znawcy nowego testamentu ??? ew. Mateusza 6:7 i … jak to się ma do klepania paciorków ???
Joachim
3 lata temu
Kto był pomysłodawcą pogrzebu godnego jedynie osoby np papieża lub prezydenta państwa
Wq
3 lata temu
PO to jednak sekta
Gość
3 lata temu
Różaniec od papieża? Żenujące! Szkoda, że jeszcze obrazka nie było!
coollaw
3 lata temu
A byl lokalnym POlitykiem.Czy to nie przesada z narodowa zaloba?
coollaw
3 lata temu
O ile wiem to A byl wyznania mojzeszowego?O co tutaj chodzi?
Moher
3 lata temu
Straszne
g:Demaskowani...
3 lata temu
zawsze dobrze jest wcisnąć koszerną propagandę w celu dalszego kontrolowania najechanego narodu
piotr
3 lata temu
Głódz wez się zagłódz i zapij.
Agnes11
3 lata temu
Ludzie opanujcie się!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić