REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak19.01.19 (16:42)

Dar od papieża Franciszka dla rodziny Pawła Adamowicza

Podczas uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska papież Franciszek przekazał jego bliskim różaniec. Wręczył go abp Leszek Sławoj Głódź, który w imieniu Ojca Świętego składał rodzinie zamordowanego kondolencje.
East News

Gest podczas mszy świętej. Różaniec i kondolencje zostały przekazane po rozpoczęciu mszy świętej. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 12 w Bazylice Mariackiej.

Łączy się z nami ojciec święty papież Franciszek. Prosił, abym przekazał różańce od niego rodzinie zmarłego prezydenta – mówił abp Leszek Sławoj Głódź.

REKLAMA

Po tych słowach metropolita Gdański przekazał różaniec rodzinie zmarłego prezydenta. W uroczystości brała udział jego żona Magdalena, córki Teresa i Antonina oraz brat i rodzicie. Był na niej również Jerzy Owsiak i wielu polskich polityków. Papież Franciszek zapowiedział, że w trakcie trwania pogrzebu Pawła Adamowicza będzie modlił się w jego intencji.

Urna z prochami Pawła Adamowicza została złożona w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej. Mszy pogrzebowej przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Homilię wygłosił abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański podkreślał, że śmierć włodarza Gdańska jest wezwaniem do rachunku sumienia i przemiany stylu życia politycznego, wspólnotowego, medialnego i społecznego.

Zobacz także: Córka Pawła Adamowicza żegna ojca

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij