REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 6 godzin temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski21.04.17 (07:17)

Dietetyczne napoje szkodzą bardziej, niż myślisz. Od razu przestań pić

Sztucznie słodzone napoje z dopiskiem "light" mogą być niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Z badań przeprowadzonych przez Boston’s University School of Medicine wynika, że picie tylko jednej puszki dziennie może mieć niezwykle poważne konsekwencje.
Wikimedia Commons CC0

Osoby te są bardziej narażone na wszelkie formy udarów. To aż trzy razy większe prawdopodobieństwo niż w przypadku ludzi pijących jedną puszkę takiego napoju, ale tygodniowo, a nie dziennie.

Nie tylko udarów fani dietetycznej coli powinni się obawiać. Ci, którzy piją jej naprawdę dużo, są też o 2,9 raza bardziej zagrożeni zachorowaniem na Alzheimera - donosi news.com.au.

REKLAMA

Analizowaliśmy te napoje także pod kątem demencji. Jednak gdy wzięliśmy pod uwagę także czynniki takie jak palenie papierosów, dietę, aktywność fizyczną i ogólny tryb życia badanych, okazało się, że nie mają one związku z tą chorobą - napisali autorzy w raporcie opublikowanym w "Journal of the American Heart Association".

Problem "zera" kalorii. Dietetyczne napoje mają ich bardzo mało dzięki sztucznym słodzikom, które zastępują używany w tradycyjnych wersjach cukier. Jest to cenne dla tych, którzy starają się dbać o linię. Jednak substancje jak aspartam czy sacharyna mają bardzo zły wpływ na organizm.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij