Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Dolnośląskie. Przyrodnicy nagrali coś dziwnego w Górach Sowich. Nie potrafią tego wyjaśnić

583
Podziel się

Pasjonaci skupieni wokół projektu "Przyrodnik Góry Sowie" zamieścili na Facebooku nagranie z Sudetów Środkowych (woj. dolnośląskie). Wideo przyprawia o ciarki. Przyrodnicy chcieli nagrać dzikie zwierzęta, w szczególności liczyli na pojawienie się wilków. Aktywność tych rzadkich zwierząt miały zarejestrować fotopułapki. Wilki się jednak nie pojawiły. Zamiast nich na nagraniu widać tajemniczy kształt.

Dziwne nagranie z Gór Sowich.
Dziwne nagranie z Gór Sowich. (Facebook/Przyrodnik Góry Sowie)
bCFGwbOt

Dziwne coś z Gór Sowich. Polscy przyrodnicy odkryli na nagraniu z fotopułapki coś, czego nie umieją wyjaśnić. Jest to dziwny kształt, który niemal niewidoczny, przemieszcza się od lewej strony ku środkowi ekranu. Jego obecności towarzyszą zniekształcenia dźwięku. Przyrodnicy z Dolnego Śląska zachodzą w głowę, czym jest dziwna rzecz z nagrania.

Wracamy z lasu do domku w górach, włączamy komputer a przez okno słychać pohukiwanie sowy. Przeglądamy materiał zebrany z dwóch tygodni i nagle pojawia się puste video. Przyglądamy się zawsze szczególnie takim klatkom, bo może coś ciekawego przebiegło w rogu nagrania. Ale wtedy... przeszły nas ciarki – czytamy w opisie przyrodników, którzy całość kwitują stwierdzeniem - trochę creepy nie sądzisz?

bCFGwbOv

Wystraszyli się. Jak przyznaje w rozmowie z Gazetą Wrocławską mieszkająca w Górach Sowich Anna Tomańska, prawnik, pedagog i inżynier zootechniki, studentka medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, ona i jej koledzy początkowo próbowali podejść do nagrania jak „ludzie nauki”. Choć wideo wywołało u nich "falę strachu" starali się patrzeć na nie ze sceptycyzmem. Mimo to wciąż nie udało się wyjaśnić, co tak naprawdę uchwyciła kamera.

Obiekt o nieznanym kształcie i nie przypominający niczego, co kiedykolwiek udało nam się zarejestrować – opisuje Tomańska.

Zobacz także: Przeskanowali teren w Sudetach. Niezwykłe, co ujawnił laser

Pomogą eksperci z zagranicy? Dolnośląscy przyrodnicy zwrócili się z prośbą o analizę nagrania do kolegów z poza Polski. Być może oni pomogą rozwikłać zagadkę dziwnego kształtu z Gór Sowich.

bCFGwbOB

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCFGwbOW
KOMENTARZE
(583)
fotok
10 miesięcy temu
Coś tam dynda na pajeczynie blisko obiektywu poza polem ostrosci a oni tu na siłę sensację robią. Sezon ogórkowy już sie skończył.
Robert
10 miesięcy temu
Nic pająka
Luki
10 miesięcy temu
Przecież to pajęczyna, och mi naukowcy.
bCFGwbOX
Jo
10 miesięcy temu
Predator się maskuje
;o
10 miesięcy temu
jak poczytalem historie tych gór to też zaczynam myslec o tym inaczej
Najnowsze komentarze (583)
alojzy
2 tyg. temu
Na wcześniejszym nagraniu w czasie filmowania saren pojawia się silne źródło światła na poziomie gruntu które po 2 sekundach gaśnie. Reakcja na zauważenie pracującej fotokamery człowieka który wszedł na wzniesienie. Tylko że człowiek nie widzi podczerwieni. Chyba że patrzy przez noktowizor. Zazwyczaj używa się oświetlenia podczerwonego wtedy. Ktoś nauczony doświadczeniem omijał ten rejon lub znając już pozycję fotopulapki podchodził z boku. Na nagraniu jest odbicie wielokrotne jego oświetlenia. I to by było na tyle. Kłusownik lub militarysta. Okolica obfituje w jednych i drugich
Jędrek 125
6 miesięcy temu
To troll
ricco2008
9 miesięcy temu
Ci to nsharami dopalaczami widzą lepiej niż noktowizor ... Ja poza owa pajęczyna smutasa/qutasa kamynskiego nici nie widzę...
Popow
10 miesięcy temu
to ruski wynalazek: sprężynowe powietrze do hałubic
Marines
10 miesięcy temu
to film na którym zarejestrowano kombinezon z metamateriałów, które światło opływa przez co ludzkie oko ich nie widzi . Świecące punkty to diody IR żeby osoba w kombinezonie mogła widzieć również w nocy jak się poruszać. Dzięki nim zobaczyła diodę IR w kamerze fotopułapki i zaczęła się wycofywać
Kubuś Puchate...
10 miesięcy temu
to hefalump albo ten drugi
Przemuś
10 miesięcy temu
to ta franca Edyta z kosza lina
Entomologia
10 miesięcy temu
Pan Patyczak wraca z knajpy do domu
bCFGwbOP
Janusz Gejos
10 miesięcy temu
to Pszoniak świruje
Jestem Dru
10 miesięcy temu
jestem Dru
Andzia
10 miesięcy temu
To nie pajęczyna. Zawsze podchodzę do takich tematów sceptycznie, ale tam jest cos więcej. Jezeli rozłoży sie obraz na oddzielne klatki to na jednej z wielu widać ludzkie oczy! Oglądając normalnie film odbieramy to podprogowo. Cos spogladajacego pojawiło sie na ułamek sekundy i wywołało ruch. Aż dostałam gęsiej skórki.
Anonim
10 miesięcy temu
Ja tu nic nie widze oprócz pajęczyny 🙈
Kris
10 miesięcy temu
A co mieli więcej powiedzieć na ten temat jak to nie ich specjalność. Dobrze zrobili a stronę maja fajna znam od roku
;o
10 miesięcy temu
jak poczytalem historie tych gór to też zaczynam myslec o tym inaczej
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić