Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Dolnośląskie. Przyrodnicy nagrali coś dziwnego w Górach Sowich. Nie potrafią tego wyjaśnić

582
Podziel się

Pasjonaci skupieni wokół projektu "Przyrodnik Góry Sowie" zamieścili na Facebooku nagranie z Sudetów Środkowych (woj. dolnośląskie). Wideo przyprawia o ciarki. Przyrodnicy chcieli nagrać dzikie zwierzęta, w szczególności liczyli na pojawienie się wilków. Aktywność tych rzadkich zwierząt miały zarejestrować fotopułapki. Wilki się jednak nie pojawiły. Zamiast nich na nagraniu widać tajemniczy kształt.

Dziwne nagranie z Gór Sowich.
Dziwne nagranie z Gór Sowich. (Facebook/Przyrodnik Góry Sowie)

Dziwne coś z Gór Sowich. Polscy przyrodnicy odkryli na nagraniu z fotopułapki coś, czego nie umieją wyjaśnić. Jest to dziwny kształt, który niemal niewidoczny, przemieszcza się od lewej strony ku środkowi ekranu. Jego obecności towarzyszą zniekształcenia dźwięku. Przyrodnicy z Dolnego Śląska zachodzą w głowę, czym jest dziwna rzecz z nagrania.

Wracamy z lasu do domku w górach, włączamy komputer a przez okno słychać pohukiwanie sowy. Przeglądamy materiał zebrany z dwóch tygodni i nagle pojawia się puste video. Przyglądamy się zawsze szczególnie takim klatkom, bo może coś ciekawego przebiegło w rogu nagrania. Ale wtedy... przeszły nas ciarki – czytamy w opisie przyrodników, którzy całość kwitują stwierdzeniem - trochę creepy nie sądzisz?

Wystraszyli się. Jak przyznaje w rozmowie z Gazetą Wrocławską mieszkająca w Górach Sowich Anna Tomańska, prawnik, pedagog i inżynier zootechniki, studentka medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, ona i jej koledzy początkowo próbowali podejść do nagrania jak „ludzie nauki”. Choć wideo wywołało u nich "falę strachu" starali się patrzeć na nie ze sceptycyzmem. Mimo to wciąż nie udało się wyjaśnić, co tak naprawdę uchwyciła kamera.

Obiekt o nieznanym kształcie i nie przypominający niczego, co kiedykolwiek udało nam się zarejestrować – opisuje Tomańska.

Pomogą eksperci z zagranicy? Dolnośląscy przyrodnicy zwrócili się z prośbą o analizę nagrania do kolegów z poza Polski. Być może oni pomogą rozwikłać zagadkę dziwnego kształtu z Gór Sowich.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(582)
fotok
7 miesięcy temu
Coś tam dynda na pajeczynie blisko obiektywu poza polem ostrosci a oni tu na siłę sensację robią. Sezon ogórkowy już sie skończył.
Robert
7 miesięcy temu
Nic pająka
Luki
7 miesięcy temu
Przecież to pajęczyna, och mi naukowcy.
Jo
7 miesięcy temu
Predator się maskuje
;o
7 miesięcy temu
jak poczytalem historie tych gór to też zaczynam myslec o tym inaczej
Najnowsze komentarze (582)
Jędrek 125
3 miesiące temu
To troll
ricco2008
6 miesięcy temu
Ci to nsharami dopalaczami widzą lepiej niż noktowizor ... Ja poza owa pajęczyna smutasa/qutasa kamynskiego nici nie widzę...
Popow
7 miesięcy temu
to ruski wynalazek: sprężynowe powietrze do hałubic
Marines
7 miesięcy temu
to film na którym zarejestrowano kombinezon z metamateriałów, które światło opływa przez co ludzkie oko ich nie widzi . Świecące punkty to diody IR żeby osoba w kombinezonie mogła widzieć również w nocy jak się poruszać. Dzięki nim zobaczyła diodę IR w kamerze fotopułapki i zaczęła się wycofywać
Kubuś Puchate...
7 miesięcy temu
to hefalump albo ten drugi
Przemuś
7 miesięcy temu
to ta franca Edyta z kosza lina
Entomologia
7 miesięcy temu
Pan Patyczak wraca z knajpy do domu
Janusz Gejos
7 miesięcy temu
to Pszoniak świruje
Jestem Dru
7 miesięcy temu
jestem Dru
Andzia
7 miesięcy temu
To nie pajęczyna. Zawsze podchodzę do takich tematów sceptycznie, ale tam jest cos więcej. Jezeli rozłoży sie obraz na oddzielne klatki to na jednej z wielu widać ludzkie oczy! Oglądając normalnie film odbieramy to podprogowo. Cos spogladajacego pojawiło sie na ułamek sekundy i wywołało ruch. Aż dostałam gęsiej skórki.
Anonim
7 miesięcy temu
Ja tu nic nie widze oprócz pajęczyny 🙈
Kris
7 miesięcy temu
A co mieli więcej powiedzieć na ten temat jak to nie ich specjalność. Dobrze zrobili a stronę maja fajna znam od roku
;o
7 miesięcy temu
jak poczytalem historie tych gór to też zaczynam myslec o tym inaczej
Znafca
7 miesięcy temu
To zwykły Predator.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić