Natalia Bogucka| 

Donald Trump wstrzymuje finansowanie WHO. Bill Gates komentuje

710

Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że wstrzymuje finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Tę decyzję skrytykował Bill Gates, który podkreślił, że "świat potrzebuje teraz WHO bardziej niż kiedykolwiek".

Bill Gates skrytykował decyzję Donalda Trumpa.
Bill Gates skrytykował decyzję Donalda Trumpa. (Getty Images, Alex Wong)

Podczas konferencji prasowej Donald Trump zapowiedział zawieszenie finansowania WHO. Zarzucił organizacji szerzenie dezinformacji na temat koronawirusa, opieszałość i faworyzowanie Chin.

Mamy obowiązek wymagać od WHO pełnej odpowiedzialności za zajęcie się epidemią. Gdyby organizacja wykonała należycie swoją pracę, moglibyśmy zminimalizować liczbę przypadków śmiertelnych. Świat otrzymał wiele fałszywych informacji na temat przenoszenia i umieralności z powodu koronawirusa - mówił Donald Trump.

Prezydent USA stwierdził, że "liczne błędy WHO przyczyniły się do tak wielu przypadków śmierci". Zapowiedział, że finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia przez Stany Zjednoczone będzie wstrzymane do czasu wyjaśnienia jej roli "w niewłaściwym zarządzaniu kryzysem i tuszowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

Bill Gates krytykuje decyzję Donalda Trumpa

Bill Gates nazwał decyzję Donalda Trumpa "niebezpieczną". Stwierdził, że praca WHO spowalniała rozprzestrzenianie koronawirusa i jeśli zostanie wstrzymana, żadna inna organizacja jej nie zastąpi.

Zatrzymanie finansowania Światowej Organizacji Zdrowia podczas światowego kryzysu zdrowotnego jest tak niebezpieczne, jak się wydaje. Świat potrzebuje teraz WHO bardziej niż kiedykolwiek - napisał na Twitterze Bill Gates.

Stany Zjednoczone są największym płatnikiem na rzecz WHO. W tym roku miały przekazać Światowej Organizacji Zdrowia niemal 116 mln dolarów.

Zobacz także: Koronawirus. Polka pracująca w WHO zdradza, jak walczyć z fake newsami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić