Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn11.01.18 (19:47)

Doniósł do sądu na własną matkę. Miał dość jej konta na Facebooku

Kobieta będzie musiała zapłacić 10 tys. euro, jeśli nie będzie przestrzegać decyzji sądu.
demaerre / iStock.com

16-latek był już zmęczony zachowaniem swojej matki w mediach społecznościowych. Kobieta ciągle wrzucała do sieci jego zdjęcia. Gdy prośby nic nie dały, zgłosił sprawę w rzymskim sądzie rodzinnym, który zajmował się rozwodem jego rodziców.

*Kobieta dostała zakaz publikowania zdjęć chłopaka bez jego zgody. *Musi również usunąć wszystkie dotychczasowe filmy i umieszczone fotografie. Jeśli nie będzie tego przestrzegać, czeka ją kara w wysokości 10 tys. euro - informuje portal euronews.com.

REKLAMA

W uzasadnieniu sąd powoływał się na włoskie prawo autorskie. Zgodnie z nim osoba, która znajduje się na zdjęciach, również jest nim objęta. Włoski prawnik Giuseppe Croari twierdzi, że kobieta naruszała również regulamin Facebooka. Nie można publikować w portalu zdjęć osób, które się na to nie zgadzają.

Zobacz także: "Złote rady" Kurowskiej: "Jak ktoś jest niemiły na Facebooku, to się go spamuje!"

*Sprawa w rzymskim sądzie jest uznawana za bezprecedensową ze względu na rozmiar kary. *Tego typu sytuacje stają się jednak coraz częstsze. Najbardziej znana pochodzi z 2016 roku, kiedy młoda Austriaczka pozwała rodziców za to, że wrzucali do sieci jej zdjęcia z dzieciństwa. Zdaniem kobiety, miały ją kompromitować.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij