Beata Kruk| 

Dopadli Polaków w Australii. Grozi im dożywocie

29

Australijska policja federalna oceniła, że przemycane narkotyki są warte około 145 milionów dolarów australijskich, czyli ponad 430 milionów złotych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA (Thompson Reuters)

28- i 29-latek polskiego pochodzenia ukryli 1,2 tony narkotyków pomiędzy aluminiowymi blachami. Policjanci przechwycili importowany z Czech towar podczas nalotu na magazyn w dzielnicy Hornsby, na przedmieściach Sydney. Jak informuje Reuters, zabezpieczona przez funkcjonariuszy substancja to 3,4-Metylenodioksymetamfetamina, z której produkuje się tabletki ecstasy. Zdaniem australijskiej policji taka ilość kryształków MDMA wystarczyłaby do wytworzenia aż ponad czterech milionów tabletek.

Gdyby zostały puszczone w obieg, spowodowałyby ogromne szkody - powiedział australijski minister sprawiedliwości Michael Keenan podczas specjalnej konferencji prasowej

Śledczy podkreślają, że jest to największa udaremniona próba przemytu narkotyków w tym roku. Przyznali również, że przemytnicy użyli niezwykle skomplikowanej techniki, by ukryć kryształki MDMA pomiędzy arkuszami aluminium.

Zgodnie z australijskim prawem, stojącym za nią Polakom grozi kara dożywotniego więzienia. Policja poinformowała, że spodziewa się w kolejnych aresztowań w tej sprawie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić