REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 23 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla02.08.18 (12:21)

Dostawca pizzy okazał się muzykiem-samoukiem. Internauci są zachwyceni

Dostawca pizzy zagrał na fortepianie klienta z Michigan, który nagrał niespodziewany koncert. Fantastyczne wykonanie sonaty Beethovena zachwyciło internautów.
Julie Varchetti / Facebook.com

Nowa gwiazda internetu. Bryce Dudal z Michigan jest pianistą-samoukiem i stał się sławny dzięki jednemu nagraniu udostępnionemu na Facebooku. Obejrzało je już ponad 600 tys. osób.

Zamówili pizzę, dostali prywatny koncert. 18-latek pracuje jako dostawca pizzy. W czasie doręczenia zamówienia do jednego z klientów Bryce zauważył fortepian i spytał, czy mógłby na nim zagrać - infromuje "The Washington Post". Zaciekawiony właściciel domu zaprosił go do środka, a chwilę później on i jego rodzina zbierali szczęki z podłogi.

REKLAMA

Zagrał im sonatę Beethovena. Kiedy minęło pierwsze zaskoczenie, właściciel domu zaczął nagrywać niezwykłego nastolatka, który z wprawą przebiegł palcami po klawiszach i zagrał trzecią część "Sonaty Księżycowej" Beethovena.

Nauczył się sonaty w wieku 6 lat. Bryce wspomina, że zachwycił się utworem Beethovena jako dziecko i sam nauczył się go grać. Nie potrafił czytać nut, więc słuchał sonaty i metodą prób i błędów odtwarzał dźwięki na keyboardzie, który kupili mu rodzice.

To był długi proces. Słuchałem sonaty godzinami i starałem się to rozgryźć - wspomina Bryce.

Baseball zastąpił muzykę. Nastolatek zaczął chodzić na lekcje gry na fortepianie, kiedy miał 12 lat, dzięki czemu nauczył się czytać nuty i doskonalił swoje umiejętności. Ale w zeszłym roku muzyka zeszła na drugi plan, kiedy na poważnie zajął się sportem.

Dostał stypendium sportowe. Bryce trenuje baseball, a od września będzie się uczył w Macomb Community College, które przyznało mu stypendium baseballowe. Jednak przyznał, że niespodziewana sława sprawiła, że zatęsknił za muzyką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Ma 10 lat. Z zamkniętymi oczami ułożył kostkę Rubika w 27 sekund

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij