Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Dramatyczne skutki choroby dekompresyjnej. Ciało nurka urosło jak balon

40
Podziel się

Peruwiański nurek wystąpił w lokalnej telewizji prosząc o wsparcie w leczeniu tragicznych skutków choroby dekompresyjnej. Po zbyt szybkim wypłynięciu na powierzchnię jego ciało zostało zdeformowane.

Dramatyczne skutki choroby dekompresyjnej. Ciało nurka urosło jak balon
(Youtube.com)
bETFEWMl

*Alejandro Ramos Martinez przybrał na wadze ponad 30 kg a jego ramiona i klatkę piersiową "napompował" azot. *Wszystko przez błąd w czasie nurkowania po skorupiaki. Zbyt szybka dekompresja potrafi zabić nieostrożnego pływaka, w jego przypadku skończyło się "tylko" na bolesnym i groteskowym wyglądzie.

Azot w jego krwi dosłownie napompował mu ciało. Zgromadzony w podskórnych komorach sprawia mu olbrzymi ból i utrudnia poruszanie się - donosi serwis peru.com.

bETFEWMn

*Mężczyzna przechodzi obecnie terapię tlenową w komorze hiperbarycznej. *Według zajmujących się nurkiem lekarzy ze szpitala San Juan de Dios w mieście Pisco, udało się już usunąć 30 proc. azotu zgromadzonego pod skórą pacjenta.

Skutków tej choroby może być więcej. Od bólu głowy, przez opuchnięte stawy aż po uszkodzenie mózgu i paraliż. Zbyt szybkie wypłynięcie to jedna z najgroźniejszych rzeczy, których obawiają się nurkowie. Przypadek Alejandro wydaje się jednak wyjątkowy. Reportaż o Martinezie można zobaczyć w wideo poniżej, zaczyna się po 2 godzinach i 12 minutach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETFEWMt
bETFEWMO
KOMENTARZE
(40)
Marian
3 lata temu
Załosne!! Typ nawalił się syntholem i udaje że jest chory żeby głupsi od niego płacili mu kasę :D
Kristoforus
4 lata temu
co za bzdura...
wolfik
4 lata temu
Uprzejmie prosi się redaktora o powrót do szkoły podstawowej(ewentualnie gimnazjum), gdzie nauczą go logiki i podstawowych zasad i praw fizyki. Dla przypomnienia: azot ma gęstość 1,25kg/m3, więc gdyby to z winy azotu ów człowiek przytył 30kg, jego ciało musiałoby zajmować obszar przynajmniej 24 m3 tj na przykład musiałby mieć w przybliżeniu 2metry szerokości, 2 metry głębokości (taka kulka) i 6 metrów wzrostu.
bETFEWMP
WYDŁUŻ SOBIE ...
4 lata temu
A jak tam członek? Też napompowany?
meduza
4 lata temu
powinien z powrotem zanurkować!? i azot się wypompuje? potem powoli się wynurzyć!
rysio z mader...
4 lata temu
w Nowoczesnej to nie do POmyślenia, żeby POmPOwać sobie ptaka azotem.
Alpacinoo92
4 lata temu
Już wiadomo jak powstał ludzik Michelin :D
ojapiedziu
4 lata temu
Jak mi stara znowu zacznie marudzić, że mam duży brzuch to jej powiem, że to przez dekompresję i niech się cieszy, że uszedłem z życiem
Arnie
4 lata temu
pumping nitrogen
silna Wiewiór...
4 lata temu
szybko kolo przypakował bez 'OXY' i 'teścia'
stary nurek
4 lata temu
O ile się znam na ornitologii, to wygląda jak klasyczny objaw odmy podskórnej połączonej z odmą śródpiersia, a to jest klasyczny skutek urazu ciśnieniowego płuc czyli barotraumy. Ale oczywiście mogę się mylić, bo redaktor mylić się nie może. Nawiasem mówiąc przy takich objawach choroby kesonowej , nie wypłynąłby żywy na powierzchnie.
tazz
4 lata temu
Jak dla mnie to jakaś lipa. A na poważnie to jak bierzesz się za taki sport to się ubezpieczasz.
iza
4 lata temu
to skutki wstrzykiwania syntolu
bETFEWMH
ddf
4 lata temu
Przy takiej ilości gazów w tkankach facet powinien zejść kilka chwil po wynurzeniu. Żadna rekompresja nie pomoże. Bzdury. Redaktor Chyba ma gaz zamiast mózgu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić