Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Dron nagrał izolowane amazońskie plemię

77

Brazylijczycy opublikowali nagranie, na którym można zobaczyć przedstawicieli jednego z amazońskich plemion izolowanych.

Dron nagrał izolowane amazońskie plemię
(Youtube.com)

To plemię udało się nagrać po raz pierwszy. Brazylijska agencja ds. ochrony tubylców, Fundação Nacional do Índio (FUNAI), opublikowała film nagrany przez drona śledzącego poczynania jednego z plemion izolowanych. Ta grupa jest obserwowana przez badaczy od lat, ale po raz pierwszy udało się nagrać jej przedstawicieli.

Można na nim zobaczyć 16 osób idących przez dżunglę. Jedna z nich wydaje się mieć łuk i strzały. Dron wyśledził plemię w Vale do Javari, jednym z największych rezerwatów w Brazylii zajmującym obszar wielkości Portugalii. Badacze nie znają nazwy plemienia, ale mają przypuszczenia na temat jego przynależności etnicznej i języka.

W regionie znajduje się 11 grup. To największe skupisko plemion izolowanych, których w całym kraju jest 107. FUNAI obserwuje je, robi zdjęcia i czasami nagrywa filmy, ale nie kontaktuje się z nimi od 30 lat.

Tubylcy są świadomi istnienia miast. Nie szukają jednak kontaktu ze światem zewnętrznym. Wynika to z traumatycznych doświadczeń - w przeszłości często kończyło się to epidemią niszczącą plemię lub masakrą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Tajemniczy bazzałogowiec X-37B
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić