Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Drzewa połamane jak zapałki aż po horyzont. Na tych zdjęciach widać skalę spustoszenia

13
Podziel się

W czasie gwałtownej burzy w obozie harcerskim na Pomorzu zginęły dwie młode harcerki. Inne dzieci udało się ewakuować. Na profilu Aerovideo na Facebooku zamieszczono zdjęcia "z lotu ptaka", na których widać ogromną skalę zniszczeń po przejściu burzy w okolicach miejscowości Suszek, między Czerskiem a Chojnicami. Wszystkie drzewa leżą połamane jak zapałki, aż po horyzont.

Nawałnica w okolicach Suszka wywarła wielkie spustoszenie
Nawałnica w okolicach Suszka wywarła wielkie spustoszenie (Facebook.com, http://ola-cz.hostinglite.pl/suszek.html)
bEJLORaZ

"W niemal stuletniej historii Lasów Państwowych nie było jeszcze takiego huraganu"

- Tak ogromnych zniszczeń nie zanotowaliśmy nigdy dotąd podczas jakiegokolwiek zdarzenia losowego na Pomorzu. Siła szalejącego w naszym regionie wiatru była nieprawdopodobna, skala strat jest wciąż jeszcze trudna do opisania. Według szacunków z drugiej doby po przejściu kataklizmu, praktycznie ogołoconych z drzew zostało ponad 8.000 hektarów lasu. To powierzchnia ponad 16 tysięcy pełnowymiarowych boisk piłkarskich - mówi Adam Kwiatkowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

bEJLORbb

Najwięcej zniszczeń wywołanych ostatnimi nawałnicami jest w Wielkopolsce, w Kujawsko-Pomorskiem i Pomorskiem. Trwają prace przywracające dostawy prądu. Natomiast leśnicy skutki nawałnic mogą usuwać nawet przez półtora roku.

Zobacz także: Zobacz też: Upały, błyskawice i ulewny deszcz

Strażacy ewakuowali ponad 50 osób z pola namiotowego w miejscowości Mylof w Pomorskiem. Po ostatnich ulewach w Brdzie i mniejszych rzekach regionu jest tak dużo wody, że grożą one wylaniem. Samorządowcy z Chojnic apelują o wprowadzenie w okolicy stanu klęski żywiołowej.

bEJLORbh

Źródło: gdansk.lasy.gov.pl,Facebook,PAP,RMF FM

bEJLORbC
KOMENTARZE
(13)
Mw
4 lata temu
Nie będzie problemu z wycinka drzew ....
miejscowy
4 lata temu
Ludzie organizujcie się sami. Na rząd nie liczcie. Macierewicz powiedział do żołnierzy, że nie warto dla was ryzykować.
leśniczanka
4 lata temu
Szyszka twierdził że wycina puszczę,bo zagraża ona bezpieczeństwu ludności,na terenach nie zamieszkałych...no to teraz powinień odpowiadać karnie za to że nie zabezpieczył reszty na terenach zamieszkałych i ludzie zgineli
bEJLORbD
ck15
4 lata temu
A ekolodzy nie protestowali aby burze nie narobiły tylu zniszczeń.Gdyby się przywiązali do tych drzew może by się nie połamały.
uyvfguj
4 lata temu
wycinaja ale komentarze dotyczace pracy haarp nad terytorium Polski.
gajowy
4 lata temu
To efekt sadzenia na tych samych obszarach tych samych gatunkow drzew od pokolen. Rosnac na wyjalowionym gruncie sa coraz slabsze. Konieczna jest zmiana polityki zalesiania i sadzenia lasow mieszanych. Takie lasy sa zdrowsze i nigdy w nich nie wystapia masowe gradacje szkodnikow.
Ja
4 lata temu
I na co ta cala ustawa hehe
Gość
4 lata temu
Już teraz amerykańska fabryka papieru w Kwidzynie nie będzie musiała martwić się o surowiec a tym bardziej stosować dziwne metody jego pozyskiwania.
Uuu
4 lata temu
U nas po takiej burzy przy okazji wycieto nastepne tyle lasu a te polamance dalej leza
palacz
4 lata temu
Mam dobra wiadomosc. Drewno potanieje,
jas
4 lata temu
teraz zaprzestaną wycinać Białowieżę, bo wszystkie połamańce zabezpieczą wadzy przychód jakiego oczekiwali ze sprzedaży drewna.
HEDP
4 lata temu
Obraz po przejściu ministra Szyszko!!!
wawa
4 lata temu
jak sie sadzi na miejsce wycietego Lasu polacia sosen na opal to co sie dziwic...
bEJLORbv
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić