REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 22 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla16.12.18 (17:43)

"Duchowy uzdrowiciel" z Brazylii ma zostać aresztowany. Oskarżenia ponad 250 kobiet

Brazylijski uzdrowiciel stał się sławny na całym świecie po wystąpieniu w programie Oprah Winfrey. Teraz musi zmierzyć się z zarzutami o molestowanie seksualne.
East News

Sprawa nabrała niebywałego tempa. O oskarżeniach wobec brazylijskiego "medium" informowaliśmy już w zeszłym tygodniu. W programie brazylijskiej telewizji Globo TV obywatelka Holendii, Zahira Maus, oskarżyła Joao Teixeirę de Farii o gwałt. 10 innych kobiet przyznało anonimowo, że również padły ofiarą molestowania z jego strony. Zaraz po programie do prokuratury w stanie Goias zaczęły zgłaszać się inne poszkodowane.

Do czwartku z organami ścigania skontaktowało się 258 kobiet. Wszystkie twierdzą, że do nadużyć dochodziło w "duchowej klinice" uzdrowiciela w mieście Abadiania. Centrum zostało otwarte w 1976 roku i co roku przyciąga tysiące Brazylijczyków i turystów.

REKLAMA

Współczuję skrzywdzonym kobietom i mam nadzieję, że sprawiedliwość zatriumfuje - napisała w oświadczeniu Oprah Winfrey.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt. Grupa pięciu prokuratorów i dwóch psychologów wysłuchuje zeznań i zbiera dowody przeciwko uzdrowicielowi. Większość pokrzywdzonych to Brazylijki, ale jest wśród nich także obywatelka Stanów Zjednoczonych i Szwajcarka - informuje "The Independent".

Bracia i moje drogie siostry, dziękuję Bogu za to, że tu jesteście. Chcę przestrzegać brazylijskiego prawa, jestem do dyspozycji prokuratury - powiedział uzdrowiciel w czasie środowego wystąpienia.

João de Deus zaprzecza wszystkim oskarżeniom. Uzdrowiciel jest otoczony niemal boskim kultem w Abadianii, dlatego mieszkańcy miasteczka byli w szoku po transmisji programu. Wielu nie wierzy w winę medium. Niektórzy wyznawcy byli wręcz agresywni wobec dziennikarzy, którzy przyjechali do "kliniki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Mieszkańcy Gdańska bronią ks. Jankowskiego. "Nie ma dowodów, tylko plotki"

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij