Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Dudkiewicz
|
aktualizacja

Dzięki imigrantom populacja UE urosła do 512 mln

81
Podziel się

Fala imigracyjna rozwiązuje problem niżu demograficznego. Tak wynika z raportu przedstawionego przez Eurostat.

Dzięki imigrantom populacja UE urosła do 512 mln
(flickr.com)
bETGlcnF

W 2016 roku wzrosła liczebność populacji 18 krajów Unii Europejskiej. Rekordzistą jest Luksemburg, w którym na każdy tysiąc obywateli przybyło statystycznie 19,8 nowych mieszkańców. Dalej Szwecja z wynikiem 14,5 i Malta 14. Polska, w której obecnie mieszka 7,8 proc. obywateli wspólnoty europejskiej, osiągnęła wzrost rzędu 0,2 obywatela na tysiąc mieszkańców.

*W 10 krajach zanotowano spadek liczby mieszkańców. * Litwa uszczuplała o 14,2 mieszkańców na tysiąc, Łotwa o niemal 10, zaś Bułgaria o 7,3. Problem dotyczy także naszych węgierskich przyjaciół - niemal troje obywateli na tysiąc zmarło, bądź przeniosło się od innego kraju.

Pozytywny wynik, to skutek imigracji - czytamy w prestiżowym serwisie Politico.

bETGlcnH

W całej UE więcej było zgonów niż narodzin. Różnica nie jest duża i wynosi niemal 16 tys. Jednak są kraje, które mają duży problem z tym bilansem. Najbardziej niepokoi Bułgaria, w której umiera 42 tys. osób więcej, niż się rodzi. Najlepiej, pod względem przyrostu naturalnego, wygląda Irlandia, która notuje wzrost o 33,5 tys.

*W zeszłym roku populacja wspólnoty powiększyła się o 1,5 mln. * Znaczy to, że skoro bilans zgonów i urodzin jest bliski zeru, wzrost musi być spowodowany przez imigrację. Raport został opublikowany przez Europejski Urząd Statystyczny.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETGlcoi
KOMENTARZE
(81)
LOL
4 lata temu
Tak, to tak jakbym wpuścił meneli do mojego domu się chwalił że liczebność domostwa wzrosła o 300%.
adf
4 lata temu
Jak przyjezdzaja ludzie pracowac , to jest z tego pozytek, ale jak przyjezdzaja tylko brac , to tylko klopot
Marek
4 lata temu
Ostatnio niedaleko mnie zlikwidowane zostało siedlisko barszczu Sosnowskiego. A przecież zamiast tego można było się cieszyć, że w lokalnym ekosystemie przybyło nowych gatunków.
bETGlcoj
jarb78
4 lata temu
Czyli mamy powoli Eurabię. Smutne....
bibi
4 lata temu
no to będzie islam
hocusspokuscz...
4 lata temu
Maskują objaw, nie leczą przyczyny
LALAAAAA
4 lata temu
ALE BZDET
racjonalne my...
4 lata temu
dajcie dobrze zarobić wszystkim europejczykom, a zaludnienie wzrośnie w bardzo szybkim tempie.....to co obecnie mamy z imigrantami w Europie jest poważnym zagrożeniem na przyszłość
Nikt
4 lata temu
Tak, oni będą ciężko pracować na wasze emerytury.
999
4 lata temu
niech ściągaja i tak POlska ocaleje PO 3WW jak nie przyjmiemy wiary w szatana i uchodźców . tak powiedział Jezus
..........
4 lata temu
To już wolę żeby w Polsce zostało 20 milionów ludzi niż mają wpuścić kilka milionów wiadomo kogo....
oj
4 lata temu
"Dzięki imigrantom populacja UE urosła do 512 mln" - czyli już jest przeludnienie ale nie ma się co martwić. Niedługo spadnie do populacji imigrantów. Reszta zaniknie.
NIE PLATFORMI...
4 lata temu
My Polacy poczekamy cierpliwie aż do Polski zaczną się przenosić rdzenni obywatele Anglii ,Szwecji czy Francji ,zniechęceni kolorytem u siebie ,których będą zmuszać nowi obywatele do przejścia na islam .
bETGlcob
Wojtek
4 lata temu
Obecny rząd Beaty Szydło nie jest w ogóle prawnie zobowiązany do dotrzymywania jakichkolwiek "podstołowych" ustnych obietnic dotyczących przyjmowania islamistów w Polsce, które zostały cichaczem złożone przez poprzednią ustępującą ekipę Ewy Kopacz! Jeżeli Ewa Kopacz i Donald Tusk wtedy coś przyrzekli, podpisali i otrzymali od władz UE w tym temacie, to najpierw trzeba to upublicznić, a potem po prostu wypowiedzieć. Każdą umowę można przecież zmienić, jeżeli taka umowa nie przynosi wymiernych korzyści obu jej stronom. Inne tematy totalnej opozycji, to zwykłe odwracanie uwagi Polaków
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić