Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Dzięki temu wynalazkowi na świecie przybędzie drzew

21
Podziel się:

Australijska inżynierka stworzyła projekt drona zdolnego do sadzenia nawet miliarda drzew rocznie. To może być klucz do radzenia sobie z problemem wylesiania.

Dzięki temu wynalazkowi na świecie przybędzie drzew
(imgur.com)

Dron będzie rozrzucał po terenie nasiona drzew. Ma mieć zainstalowany specjalny skaner, pozwalający na znalezienie idealnego miejsca dla wzrostu drzewa. Będzie brał pod uwagę takie parametry, jak nasłonecznienie czy wilgotność powietrza.

Po znalezieniu właściwego terenu, dron wysypie nasiona na glebę. Według Susan Graham, autorki projektu, drony będą w stanie sadzić drzewa w miejscach dotąd trudno dostępnych dla ludzi, jak np. zbocza gór.

Chociaż sadzimy ok. 9 miliardów drzew każdego roku, to i tak notujemy 6 miliardów straty w ogólnym bilansie. Proces sadzenia jest zbyt powolny - powiedziała australijskim mediom Susan Graham.

Wycinka drzew to poważny problem. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, w ciągu każdego roku wycina się ponad 15 miliardów drzew. Wraz z rozwojem cywilizacji tempo procesu wylesiania rośnie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
KK
5 lata temu
Ten dron ma sadzić drzewa czy siać? Bo to jest znaczna różnica ... której piszący ten tekst raczej nie dostrzega.
takie tam
5 lata temu
zastanawiam się, czy autor tego artykułu rozróżnia czynność siania i sadzenia...i czy autor kiedykolwiek, i cokolwiek zasiał oraz zasadził.... zapraszam na wieś, tam się autor więcej dowie skoro w szkole nie nauczyli.
ok
5 lata temu
super pomysł
Krakus
5 lata temu
Na trudno dostępnych zboczach chyba nikt nie wycina ?
dobre
5 lata temu
"inżynierka" hahahahahahahahahahaha
mit
5 lata temu
a bez drona nie rozrzucimy nasion?
Polak
5 lata temu
W Polsce lasów wciąż przybywa. Lesistość kraju została zwiększona z 21 proc. w roku 1945 do 29,4 proc. obecnie. Od roku 1995 do 2014 powierzchnia lasów zwiększyła się o 504 tys. ha. Podstawą prac zalesieniowych jest „Krajowy program zwiększania lesistości”, zakładający wzrost lesistości do 30 proc. w 2020 r. i do 33 proc. w 2050 r. Lasy Polski są bogate w rośliny, zwierzęta i grzyby. Żyje w nich ok. 65 proc. gatunków roślin, zwierząt i grzybów.
pawlak
5 lata temu
Tylko niech nad swoim polem lata!
c
5 lata temu
Zasadziłem brzoze w 2000 roku { malutki suchy patyk i co dziennie podlewałem ] po dwóch latach przyciołem . A teraz gdyby jej nie przycinać miała by 12 metrów. Przynajmniej jest opał.
nuk
5 lata temu
W załączeniu quiz o drzewach typu "niewyraźne zdjęcie, ciemno to nic nie widać".
głos z Gdyni
5 lata temu
Przecież drzewa same wysiewają nasiona ...
ffbbn
5 lata temu
Szyszko popieram na wsi drzewem sie pali hyba ze bogaci miastowi kupią mi piec na gaz i zaplaca tysiące za ogrzewanie gazem.
cvnnnn
5 lata temu
Szyszko każdy popiera na wsi bo tu biedni ludzie u drzewem sie pali
frechen
5 lata temu
przełom to będzie jak wymyśla jak zabić tą plagę kleszczy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić