o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Michał Nowak
|
aktualizacja

Dziś w TV film o dniu, który wstrząsnął polskim narodem

35
Podziel się

"Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” to film o wydarzeniach, które znać powinien każdy Polak. To również ciekawy przykład tego, jak należy opowiadać o polskiej historii we współczesnym kinie.

Dziś w TV film o dniu, który wstrząsnął polskim narodem
(Materiały prasowe)
bEhTGmnF

Nie jest to „martyrologiczna laurka”. Takie obawy dało się słyszeć przed premierą filmu. Reżyser zgrabnie uniknął mitologizacji dramatycznych wydarzeń. Uniknął tym samym grzechu wieli innych polskich produkcji.

„Czarny czwartek” to film z którego przebija realizm. Jego reżyser, Antoni Krauze postawił na paradokumentalny styl. Bardzo umiejętnie udało mu się także wpleść z historię fragmenty autentycznych nagrań.

bEhTGmnH

Film opowiada o wydarzeniach z 17 grudnia 1970 roku. Pod KW PZPR w Gdańsku dochodzi do starć. "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" skupia się na losach rodziny jednego ze stoczniowców – Brunona Drywy (Michał Kowalski)
, który był jedną z pierwszych ofiar.

"Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”, Kino Polska, 22:00

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Premiera "Czarnego czwartku" - byliśmy tam z kamerą
bEhTGmoi
KOMENTARZE
(35)
Neftyda
2 lata temu
No i co,ukarali faktycznie odpowiedzialnych za tą tragedię i inne dramatyczne wydarzenia łącznie ze stanem wojennym????Guzik!Nie ukarano!!!W zastępstwie ukarano prawie 56000 mundurowych,którzy np.w 1970 roku chodzili do podstawówki.Ukarano niewinnych ludzi,a faktyczni sprawcy ludzkich tragedii są bezkarni tak, jak ZOMO,Milicja,ORMO itp.!!!Czemu ukarano "ustawą represyjną"żołnierzy WOP,którzy służyli na przejściach granicznych,których miejsce służby było między szlabanami?????Oni nikogo nie zabili,nie internowali,nie pacyfikowali,nie pałowali,a zostali zbiorowo,bez udowodnienia jakiejkolwiek winy potraktowani gorzej od najgorszych zbrodniarzy osadzonych w więzieniach!!!!
Kinomaniak
2 lata temu
Propaganda. Nie warto.
o modach hist...
2 lata temu
Złudzenie optyczne ruchomych obrazków w skrzynce telewizora to taki wynalazek że polsat hurtem (czyli że tanio?) kupuje hollywood.
bEhTGmoj
Antykaczysta
2 lata temu
Czapka służbowa do polowego munduru - bzdura i kłamstwo.
Romek
2 lata temu
Matoluszek i koledzy z podziemia, bohater mial wtedy 2 latka, a juz byl opozycjonista.
uczeń histor...
2 lata temu
Czy to prawda ze komuna dawała młodym robolom mieszkania za darmo a oni tak tej komuny nienawidzili. Chyba im o to chodziło aby po latach bankowcy zarabiali tyle ile chcą a inni brali kredyty na 30 lat na byle jaki grajdołek w plombie deweloperskiej.
uczestnik tam...
2 lata temu
Film pokazuje jak kolejarze współpracowali z Milicją, SB i wojskiem wioząc pracowników pociągami na pewną śmierć, zamiast zatrzymać pociągi, by nie dopuścić do rzezi.
2015 J
2 lata temu
Bo nie mial komputera I Polski tam gdzie TY masz !
agent
2 lata temu
jak łatwo podpuścić prosty lud. bo tam coś zdrożało. a dzis masło po 35 zeta za kilo i nikt sie nie burzy
oolo
2 lata temu
Dopóki politycy będą rządzili naszą kasą i mówili co mamy robić dopóty Naród będzie zniewolony.
wawa
2 lata temu
ale krecą głupoty niedługo pokaza ze mosty obstawiały łodzie podwodne lepiej niech nakrecą ANTKOWĄ eskadre latawcow z Biedronki
olo
2 lata temu
no ilu ubeków w pisie teraz? prokuratorów sowieckich, hmmm czemu
macoch
2 lata temu
A co ze sprawcami wielkiej masakry w Londonderry? Czemu nikt ich nie ukarał?
bEhTGmob
33jola
2 lata temu
Jeżeli już musi mieć pensję, no to minimalną. Tak było by w miarę uczciwie. Chociaż za nic nie robienie, darmowe utrzymanie,darmowe liczne rozrywki, kiecki itp to i tak zbyt wiele. Moim zdaniem powinna normalnie pracować, tak jak każdy uczciwy człowiek.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić