Michał Nowak
Michał Nowak| 

Dziś w TV film, od którego wszystko się zaczęło

28

"Matrix" okazał się czymś znacznie więcej niż tylko kolejnym widowiskiem science fiction. Choć po latach słychać, jak drętwo wypadają w nim dialogi, wartka akcja wciąż rekompensuje wszystkie niedociągnięcia.

Dziś w TV film, od którego wszystko się zaczęło
(Materiały prasowe)

Od premiery pierwszej części "Matriksa" minęło już 19 lat. Mimo to film sióstr Wachowskich nie traci na aktualności i mocy przekazu. Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie. Niezapomniane obrazy. Wciskająca w fotel akcja.

Keanu Reeves i Laurence Fishburne stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego spod władzy komputerów w kultowym cyber thrillerze. "Matrix" to jeden z najważniejszych filmów w historii gatunku i prawdziwy fenomen popkulturowy, który wytyczył nową ścieżkę i zasłużenie zgarnął 4 Oscary.

*Coraz częściej mówi się w XXI wieku o nakręceniu kolejnych produkcji rozgrywających się w tym uniwersum. *Trudno się dziwić, film Wachowskich uznawany jest za obraz, od którego wszystko się zaczęło - kariera Keanu Reevesa jako ikony kina akcji, rewolucja w kinie akcji i sposobie pokazywania walk, a także realizacji efektów specjalnych. Nie przegapcie!

"Matix", TNT, 22:55

Zobacz także: #sekspopolsku. Sposoby Polaków na podryw. Niektórzy to mają pomysły!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić