Michał Nowak
Michał Nowak| 

Dziś w TV polski dreszczowiec z prawdziwego zdarzenia. Warto!

17

"Na granicy" jest filmem, który przeszedł przez polskie kina bez większego echa. Szkoda, bo to świetne thriller spełniające oczekiwania widzów wychowanych na kinie gatunkowym.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Materiały prasowe)

Tytułowa granica to słowo klucz. Odnosi się do miejsca akcji, odludnych zakątków Bieszczad, przez które wiedzie trasa nielegalnego przemytu i migracji.

Na granicy są również bohaterowie produkcji. Film opowiada historię byłego pogranicznika Mateusza i jego dwóch nastoletnich synów Janka i Tomka, którzy po rodzinnej tragedii przyjeżdżają do starej odludnej górskiej bazy. Próbują znaleźć wspólny język, ale, jak to w życiu bywa, są bariery, których nie da się przeskoczyć.

Sytuację komplikuje pojawienie się człowieka znikąd. W ciężkim zimowym płaszczu, z brodą i o przetłuszczonych włosach, poranionego, o spojrzeniu wściekłego wilka.

W filmie doskonale zapowiadającego się reżysera Wojciecha Kasperskiego, nie zabrakło czołowych gwiazd polskiego kina. Są wśród nich: Marcin Dorociński, Andrzej Chyra oraz Andrzej Grabowski. Więcej o filmie można przeczytać w recenzji Łukasza Knapa.

"Na granicy", TVP 2, 22:20

Zobacz także: Nowa partnerka Dorocińskiego ma na imię... Kotlet. O kim mowa?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić