Dzisiejsi młodzi mężczyźni kochają się rzadziej. Powody są dwa

188

Młodzi mężczyźni uprawiają dzisiaj seks rzadziej niż kiedyś. Pośród przyczyn takiego stanu rzeczy wymieniana jest m.in. coraz większa obecność mediów społecznościowych i elektronicznej rozrywki w codziennym życiu.

Para w łóżku
Para w łóżku (East News)

Mniej więcej 1 na 4 (23 proc.) młodych mężczyzn nie uprawiał seksu od co najmniej roku. Duża część z nich to dwudziestokilkulatkowie. Niektórzy przyznają, że od ostatniego kontaktu seksualnego z partnerką lub partnerem minęło nawet więcej czasu.

Liczba Amerykanów pomiędzy 18 a 29 rokiem życia, którzy mówią, że nie mieli seksu przez ostatni rok, zwiększyła się przeszło dwukrotnie między rokiem 2008 a 2018 – czytamy w dorocznym badaniu General Social Survey, przeprowadzonym przez działające przy Uniwersytecie Chicagowskim centrum badań NORC.

Mężczyźni uprawiają seks rzadziej niż kobiety. Autorzy badania twierdzą, że tylko 18 proc. kobiet w grupie wiekowej 18-30 przyznaje, że nie była z nikim od co najmniej roku, podczas gdy wśród mężczyzn odsetek ten wynosi 28 proc.

Profesorka psychologii z Uniwersytetu w San Diego ma wytłumaczenie. Jean Twenge twierdzi, że rosnąca absencja seksualna bierze się m.in. stąd, że wielu młodych ludzi ciągle mieszka z rodzicami.

Kiedy żyjesz w domu, prawdopodobnie trudniej jest sprowadzić do sypialni partnerkę seksualną lub partnera – powiedziała prof. Twenge w rozmowie z Washington Post.

Istotną rolę odgrywa też technologia. Jak zauważa prof. Twenge, "dzisiaj o godzinie 22:00 jest znacznie więcej rzeczy, którymi można się zająć, niż było ich 20 lat temu".

Jest to np. streamowanie filmów, są to też media społecznościowe, gry na konsolę i cała reszta – wyjaśniła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Ile powinien trwać stosunek seksualny?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić