Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Egipt. Dokonano egzekucji najniebezpieczniejszego terrorysty w kraju

119
Podziel się

Wyrok na bojowniku został wykonany w poniedziałek 24 lutego. W chwili śmierci Hisham al-Ashmawa miał 42 lata. Decyzja o jego egzekucji została wydana przez Sąd Wojskowy. Był odpowiedzialny za kilka ataków terrorystycznych.


Hisham al-Ashmawa
Hisham al-Ashmawa (East News)
bCHyDKGd

Al-Ashmawa został aresztowany 8 października 2018 roku w Libii. 28 maja 2019 r. terrorystę wydano władzom Egiptu, które zadecydowały o postawieniu go przed Sądem Wojskowym.

Wyrok wydano w listopadzie 2019 roku. Jak podaje "See News", Al-Ashmawa był uważany za szczególnie cennego więźnia ze względu na wiedzę wywiadowczą, jaką dysponował.

Kim był Hisham al-Ashmawa?

Hisham al-Ashmawa był islamskim bojownikiem. Przed przystąpieniem do ekstremistów pełnił służbę jako oficer egipskiej armii, do której dołączył w 1996 roku. Należał do jednostki Thunderbolt Forces.

bCHyDKGf

Zobacz też: Ojciec premiera o stanie wojennym. "Byliśmy pierwowzorem Al-Kaidy"

Radykalizacja byłego oficera przebiegała stopniowo. Jego stan psychiczny znacznie pogorszył się po śmierci ojca w 2010 roku, co wpłynęło na pogłębienie radykalizacji. W 2011 roku został zwolniony z wojska w wyniku oskarżeń o szerzenie wśród żołnierzy ideologii terrorystów.

Al-Ashmawa był powiązany m.in. z Al-Kaidą. Posługiwał się pseudonimem Abu Omar al-Muhajir. Brał udział w organizacji licznych zamachów, m.in. odpowiadał za zabójstwo egipskiego prokuratora generalnego Hishama Barakata w 2015 roku.

bCHyDKGl

Hisham al-Ashmawa był uważany za najniebezpieczniejszego terrorystę w kraju. Dzięki doświadczeniu, które zdobył w trakcie służby wojskowej, kierował dobrze zorganizowaną grupą partyzantów, walczącą z rządowymi siłami bezpieczeństwa w Egipcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCHyDKGG
KOMENTARZE
(119)
Lin
5 miesięcy temu
Błąd ze go zabili. Powinien pracować ciężko przy nawadnianiu pustyni aż by padł na r y j. Mamy kryzys klimatyczny i ktoś te ciężkie prace w ekstremalnych warunkach musi wykonać. Uważam ze skazani za najcięższe przestępstwa są najlepszym materiałem na tego typu prac.
Pik
5 miesięcy temu
Przestancie uzywac slowa "bojownik" gdy opisujecie terroryste i morderce.
Dzido
5 miesięcy temu
I to jest dobra wiadomość
bCHyDKGH
sagittarius
5 miesięcy temu
w końcu jakaś pozytywna wiadomość!
anna
5 miesięcy temu
brawo Egipt
Najnowsze komentarze (119)
BekaZGazet
4 miesiące temu
Te gazety takie bery cisną że to aż oczy się pocą ze śmiechu
Nick
4 miesiące temu
Szkoda człowieka
men
4 miesiące temu
no i pasit, kolejny udał się na łono swego boga do którego wzdychają kilka razy dziennie
LePaw
4 miesiące temu
w Polsce zwanej PRL-em przez lata całe terrorystom i mordercom stawiano pomniki i urządzano akademie "ku czci". Gdy Polskę zaczęto nazywać III RP następnym terrorystom i mordercom zwanym "wyklętymi" zaczęto stawiać pomniki i czcić ich pamięć w każdy dostępny sposób. Wszystko to przez ciągłe zapotrzebowanie motłochu na "jedynie słusznych bohaterów".
Malakian
4 miesiące temu
Dobra najsurowsza z kar...ale jaka??
uij
4 miesiące temu
h mu w łeb!!!!!!!!!!
senior
4 miesiące temu
stare cwaniaki politycy zawsze ogłupią młodych ,porywczych ludzi. z oczu już zapewne nie żyjącego bojownika bije smutek,refleksja. widać ,że był pobity a do jego stanu,sytuacji życiowej doprowadziła totalna indoktrynacja religijna imamów w szeregach armii egipskiej. walczył w utopijnej sprawie ,gdzie prawem w jego kraju miały być prawa koranu ,który z arabów ,którzy tyle rozwiązań wnieśli w rozwój cywilizacji świata ,ale przez średniowieczny fanatyzm religijny drzemiący nadal wśród arabów uczynił z nich ludzi złych i nie korzystający z własnego rozumu czy mógłby być lepszym człowiekiem ?
Nikola
4 miesiące temu
Jaka szkoda takie ciacho z niego było.
bCHyDKGz
nick
4 miesiące temu
https://twitter.com/Omar_Gaza/status/1231505360374157313
Ppe
4 miesiące temu
No mozna mozna. Kara smierci jak sa powody.
PITer
4 miesiące temu
Niedobrze. Trafił do swoich. Zza grobu będzie groźniejszy.
Emeryt.
5 miesięcy temu
Bojownik?Dla mnie to bandyta,zbrodniarz,przestępca!!!Redaktorzyny-przestańcie takich "ludzi" nazywać bojownikami!!!!
Z 2 powodów
5 miesięcy temu
Pasowałby mu pseudonim "Bury".
Zreo tole
5 miesięcy temu
Brawo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić