REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
10.01.19 (14:43)

Ekspertka od mowy ciała o Glapińskim: spięty i zdenerwowany

Środowa konferencja prasowa Rady Polityki Pieniężnej wzbudza ogromne emocje wśród komentatorów. Poruszono wiele tematów niezwiązanych z działaniami na rzecz stabilności cen w Polsce. Jak zachowywał się prezes NBP Adam Glapiński i co zdradziła jego mowa ciała? Specjalistka wzięła jego miny i gestykulację pod lupę.
Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / East News

Według ekspertki Glapiński był niespójny komunikacyjnie. Oznacza to, że gestykulacja i mimika prezesa Narodowego Banku Polskiego w widoczny sposób odbiegała od treści jego wypowiedzi. A to zdaniem Darii Domaradzkiej-Guzik jest niemal zawsze oznaką braku szczerości. "Mikrouśmieszki" Adama Glapińskiego tylko potęgują to wrażenie.

Mimowolne unoszenie kącików ust i oczu wskazuje na ironiczny stosunek do omawianego problemu - powiedziała ekspertka w rozmowie z o2.

REKLAMA

Co jeszcze można było wyczytać z zachowania prezesa NBP? Przede wszystkim to, że w czasie konferencji był spięty i zdenerwowany pytaniami dziennikarzy na temat zarobków niektórych dyrektorów oraz swojej ewentualnej dymisji. Rozbiegane spojrzenie, bycie stale w ruchu i częste spoglądanie na swoich towarzyszy - jakby w poszukiwaniu wsparcia - dobitnie o tym świadczy.

Nie po raz pierwszy był wściekły w czasie odpowiadania na pytania dziennikarzy. Na początku stycznia Adam Glapiński również był pytany o kontrowersje wokół Banku, a jego mowa ciała nie pozostawiała wątpliwości na temat stosunku do poruszania tych tematów i do rozmówców.

Spięte mięśnie twarzy, zaciśnięte usta, wzrok niemal zatrzymany. To zwykle sygnały wysyłane przez ciało podczas złości. Spuszczona głowa to często chęć ukrycia czegoś. A nienaturalny uśmiech może wskazywać na nerwowość lub ironię - skomentowała na Twitterze Domaradzka-Guzik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Prezes PKO BP: Polacy bardziej żyją pogodą niż zarobkami w NBP

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij