Jan Muller| 
aktualizacja 

Eksplozja na stacji paliw. 19-latek odsysał paliwo odkurzaczem

178

Przyjechał mercedesem i pomylił się, zamiast diesla zatankował benzynę.

Eksplozja na stacji paliw. 19-latek odsysał paliwo odkurzaczem
(FRANCISZEK MAZUR / AGENCJA GAZETA)

Incydent miał miejsce wczoraj wieczorem na jednej ze stacji benzynowych przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Po zorientowaniu się w sytuacji, młody człowiek popełnił kolejny błąd w myśleniu. Uznał, że uratuje auto dostępnym na stacji odkurzaczem.

Zgłoszenie o eksplozji dostałem od dyżurnego ok. godz. 21. Właściciel zadzwonił do nas, że chłopak odsysał benzynę z baku i wysadził mu w powietrze odkurzacz. Miał sporo szczęścia, bo nie zrobił sobie ani nikomu innemu krzywdy - mówi o2.pl podkom. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Straty oszacowano na 16 tys. zł. Tyle wynosi mniej więcej rynkowa wartość zniszczonego odkurzacza. Poza tym urządzeniem nie ucierpiał żaden inny sprzęt. Nawet mercedes ocalał, choć kwestia paliwa pozostała bez zmian. Nierozsądnemu kierowcy prokurator nie postawił jeszcze zarzutów.

W grę wchodzą dwie możliwości. Albo, co bardziej prawdopodobne, uszkodzenie mienia, albo zagrożenie życia osób i mienia. W końcu to wybuch na stacji benzynowej. Być może monitoring zarejestrował zajście - dodaje podkom. Fijołek.

Zobacz także: Zobacz także: Odkurzacze będą musiały mieć mniejszą moc. Co to znaczy?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić